اخبار تکنولوژی جدید
اخبار فناوری، موبایل، تبلت، گجت ها و تازه های علمی روز
درباره وبلاگ


مکانی برای آشنایی با ابزارها و اخبار داغ دنیای فناوری. ... بر روی نوعی تکنولوژی کار می کند که می تواند احساسات و زبان بدن شما را بفهمد. ... دستگاه های همراه در استفاده از چیپ های اش، مدتی است که به یک حوزه جدید وارد شده، آن هم با رویکردی کاملاً متفاوت.
مدیر وب سایت : رضا مختار

مدیر وبلاگ : رضا مختار
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
شما بیشتر دوست دارید در مورد کدام گزینه بحث شود؟

برچسبها

 

 

آیا به جایی رسیده اید که دیگر روی موبایل یا تبلت اندرویدی تان هیچ جای خالی نداشته باشید؟ آیا همیشه با این مشکل دست به گریبان هستید که قبل از نصب یک اپلیکیشن یا دانلود یک آلبوم موسیقی روی ابزار اندرویدی تان، ابتدا نگران جای خالی کافی روی حافظه آن باشید؟ راه حل چیست؟

در اینجا قصد داریم به برخی از ابزارها و نکات مفیدی بپردازیم که می توانند نیروی کمکی مناسبی برای خالی کردن فضای لازم روی اسمارت فون یا تبلت اندرویدی شما باشند.

 

نکات و ابزارهایی برای خالی کردن حافظه داخلی ابزارهای اندرویدی

 

آیا به جایی رسیده اید که دیگر روی موبایل یا تبلت اندرویدی تان هیچ جای خالی نداشته باشید؟ آیا همیشه با این مشکل دست به گریبان هستید که قبل از نصب یک اپلیکیشن یا دانلود یک آلبوم موسیقی روی ابزار اندرویدی تان، ابتدا نگران جای خالی کافی روی حافظه آن باشید؟ راه حل چیست؟

در اینجا قصد داریم به برخی از ابزارها و نکات مفیدی بپردازیم که می توانند نیروی کمکی مناسبی برای خالی کردن فضای لازم روی اسمارت فون یا تبلت اندرویدی شما باشند.


سعی کنید مشکل را پیدا کنید

Cover,0101-375157-0-2-3-1-jpg--13-013-500px-narenji-ir.jpg

ابزار اندرویدی تان اخطار می دهد که به شکل خطرناکی از فضای ذخیره سازی بسیار کمی بهره مند هستید؟ اولین کاری که لازم است انجام دهید، این است که ببینید واقعا چه چیزی باعث مشکل شده است.

به منوی Settings رفته و پس از انتخاب گزینه Storage می توانید یک نمودار زیبا از میزان اطلاعات ذخیره شده روی دیسک دستگاه یا Data Storage را ببینید. این اطلاعات بر اساس نوع دسته بندی شده اند و اجازه می دهند که شما بدانید که چه نوع اطلاعاتی بیشترین فضا را اشغال کرده اند.

آیا مشکل از اپلیکیشن های حجیم است، آلبوم های موسیقی فضا را گرفته اند یا فایل های ویدیویی جای زیادی اشغال کرده اند. با تپ کردن روی هر دسته بندی هم می توانید اطلاعات جزئی تری را درباره آن مشاهده کنید یا اینکه از همین جا اپلیکیشن ها را پاک کنید (uninstall apps) و فایل ها و فولدر ها را حذف کنید (deletefiles and folders).


از یک برنامه مدیریت فایل استفاده کنید

Cover,0101-375157-0-2-3-1-jpg--12-012-500px-narenji-ir.jpg

دانلود اپلیکیشن

حال که با استفاده از صفحه Storage Settings توانسته اید درباره فایل های اضافی و حذفی تصمیم گیری کنید، اکنون به یک اپلیکیشن اختصاصی مدیریت و جابجایی فایل ها نیاز دارید تا از پس عملیات های مختلف و پیچیده بر بیایید.

البته انواع مختلفی از چنین برنامه هایی موجود است که هر یک امکانات و خصوصیات خود را دارند. اما یکی از خوش دست ترین آنها ES File Explorer است که می تواند بسیاری از قابلیت های مدیریت فایل ها را در کنار یک سیستم گالری عکس و همچنین مدیریت تسک ها برای تان به ارمغان آورد.

با این اپلیکیشن به سرعت و با راحتی می توانید فایل ها و فولدرها را انتخاب کرده و آنها را پاک یا جابجا کنید. تا میزان فضای ذخیره سازی لازم را آزاد کنید.


Disk Usage

Cover,0101-375157-0-2-3-1-jpg--11-011-500px-narenji-ir.jpg

دانلود اپلیکیشن

ابزار Settings>Storage برای شما اطلاعات اولیه ای از میزان فضای استفاده شده توسط هر بخش از اندروید را فراهم می آورد. اما برای نمایش تصویری بسیار بهتر و ساده تر این اطلاعات می توان سراغ اپلیکیشن Disk Usage رفت.

این اپلیکیشن هم مانند برنامه WinDirStat ابتدا کل اطلاعات حافظه داخلی موبایل شما را خوانده و سپس به نمایش یک تصویر دسته بندی شده از فایل ها و پوشه های موجود روی آن در یک نمای درختی بر اساس میزان فضای اشغال شده می پردازد. در این حالت شما امکان زوم کردن را هم در اختیار دارید.

این اپلیکیشن علاوه بر قابلیت جستجو، می تواند با برخی از برنامه های مدیریت فایل مانند Astro File Manager و OI File Manager هم یکپارچه شود.


Storage Analyser

Cover,0101-375157-0-2-3-1-jpg--10-010-500px-narenji-ir.jpg

دانلود اپلیکیشن

این اپلیکیشن یکی دیگر از ابزارهای بسیار خوب خواندن محتوای فضای ذخیره سازی و نمایش اطلاعات آن به صورت دسته بندی بر اساس حجم فایل ها و پوشه ها بر اساس درصدی از کل فضا است.


Search Duplicate File

Cover,0101-375157-0-2-3-1-jpg--9-009-500px-narenji-ir.jpg

دانلود اپلیکیشن

این برنامه به شما امکان می دهد که در حافظه داخلی ابزارتان به دنبال فایل های تکراری همانند و یکسان بگردید و البته این جستجو را به عکس ها، موسیقی و یا ویدیو محدود نمایید.

منوی تنظیمات اپلیکیشن به شما امکان جستجو بر اساس حداقل و حداکثر اندازه حجم فایل را هم می دهد. همچنین این جستجو می تواند تنها در پوشه های خاصی از فضای ذخیره سازی انجام گیرد. پس از اتمام جستجو هم می توانید لیستی از فایل های مشابه را به صورت یک لیست مشاهده کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک را حذف نموده و کدام یک را نگه دارید.البته باید دقت داشته باشید که از تکراری و مشابه بودن فایل اطمیمنان داشته باشید و اشتباها فایل های سیستمی و اختصاصی سیستم عامل را به دلیل نام مشابه پاک نکنید.


انتقال اطلاعات به کول دیسک و کارت حافظه SD

Cover,0101-375157-0-2-3-1-jpg--8-008-500px-narenji-ir.jpg

یکی دیگر از نکات ساده اما کارآمد برای خالی کردن حافظه داخلی دستگاه، انتقال اطلاعات حجیم (مانند موسیقی، فیلم و اسناد متنی) به یک فضای ذخیره بیرونی است. البته این در صورتی است که تبلت یا تلفن هوشمند شما از چنین قابلیتی پشتیبانی کند.

انجام چنین کاری به شما اجازه می دهد که فضای با ارزش درونی دستگاه را برای چیزهایی مانند اپلیکیشن ها و داده های سیستمی خالی نگه دارید و فایل های حجیمی همچون موسیقی و محتوای چند رسانه ای را در بیرون از ابزار اندرویدی تان ذخیره کنید. تنها هنگامی که به آنها نیاز داشتید، با نصب سریع کول دیسک یا کارت حافظه جانبی به اطلاعات لازم دست پیدا می کنید.


Nexus Media Importer

Cover,0101-375157-0-2-3-1-jpg--7-007-500px-narenji-ir.jpg

دانلود اپلیکیشن

البته اگر دستگاه شما از امکان بهره گیری از فضای ذخیره سازی بیرونی همچون یو اس بی یا کارت SD هم پشتیبانی نکند، باز هم راه حل هایی وجود دارد. برخی از ابزارهای اندروید از قابلیتی با نام USB OTG پشتیبانی می کنند که به شما اجازه می دهد دستگاه های ذخیره سازی یو اس بی را به شکل مستقیم به درگاه مینی USB آنها متصل کنید.

حتی اگر به صورت پیش فرض دستگاه شما از این قابلیت پشتیبانی نکند، برخی اپلیکیشن ها همچون Nexus Media Importer به شما امکان این را می دهند تا با دور زدن برخی محدودیت های سخت افزاری به ایمپورت و استریم فایل های چند رسانه ای از طریق کابل USB OTG بپردازید.


Stickmount

Cover,0101-375157-0-2-3-1-jpg--6-006-500px-narenji-ir.jpg

دانلود اپلیکیشن

در صورتی که ابزار اندرویدی خود را روت کرده باشید، با استفاده از این ابزار و دسترسی به روت سیستم، می توانید آنچه را که به کابل USB2go متصل است مونت کرده و فلش درایو یو اس بی را به عنوان یک درایو جانبی در اندروید مورد استفاده قرار دهید.

این ابزار بدون مشکل در گلکسی نکسوس و نکسوس ۷ مورد استفاده قرار گرفته و بر روی نسخه های هانی کام 3.1+ و بستنی حصیری 4.0+ هم تست شده است.


اطلاعات را به میان ابرها بفرستید

Cover,0101-375157-0-2-3-1-jpg--5-005-500px-narenji-ir.jpg

یک راه حل ساده دیگر برای مشکل کمبود فضای ذخیره ابزار اندرویدی تان، انتقال فایل های حجیم به فضای ابری یا کلود است. اندروید اپلیکیشن های جالبی برای مدیریت تمام سرویس های ابری چون دراپ باکس، اسکای درایو و... دارد. حتی اکنون سرویس هایی چون موسیقی گوگل پلی با قابلیت استریم محتوا از کلود عرضه می شوند.

آپلود فایل های حجیم روی فضای ابری تقریبا هزینه چندانی ندارد، اما به خاطر داشته باشید با این کار ممکن است هنگامی که از طریق اینترنت موبایل یا شبکه وای فای ضعیفی به اینترنت دسترسی دارید، فایل های فضای ابری تان در دسترس نباشند. و همچنین برای دسترسی به آنها همیشه به اینترنت نیاز خواهید داشت.


اپلیکیشن ها را حذف کنید. آلبوم ها را اصلاح و ویرایش نمایید

Cover,0101-375157-0-2-3-1-jpg--4-004-500px-narenji-ir.jpg

لازم به ذکر نیست که یکی از ساده ترین شیوه های خالی کردن فضای لازم، پاک کردن یا Uninstall کردن اپلیکیشن هایی است که مدت زمان زیادی بدون استفاده مانده اند یا اینکه فضای بسیار زیادی مصرف می کنند. از جمله بازی های با گرافیک بالا که فضای زیادی از حافظه داخلی را اشغال می کنند.

ابتدا لیست برنامه های نصب شده روی دستگاه تان را کنترل کنید و ببینید از کدام یک زیاد استفاده نمی کنید و چندان نیازی به آن ندارید. ابتدا آنها را حذف کنید. همین کار را هم می توانید با آلبوم های موسیقی و ویدیو های تان انجام دهید و تصمیم بگیرید کدام یک حق دارند روی موبایل تان باقی بمانند.

تصمیم بگیرید کدام آلبوم ها و خوانندگان واقعا لازم است روی دستگاه تان باقی بمانند تا در لحظات بی حوصلگی و یا خوشحالی همراهی تان کنند. بهترین جا برای نگهداری کل مجموعه موسیقی ها هارد درایو کامپیوتر و لپ تاپ است، نه فضای محدود موبایل و تبلت.


Freemake Video Converter

Cover,0101-375157-0-2-3-1-jpg--016-500px-narenji-ir.jpg

دانلود اپلیکیشن

یکی دیگر از راه های نجات فضای خالی حافظه داخلی اسمارت فون و تبلت، کاهش بیت ریت و کیفیت آهنگ ها و ویدیوهایی است که می خواهیم روی دستگاه مان نگه داریم. تفاوت کیفیت میان یک فایل با فرمت FLAC غیرفشرده با فرمت فشرده MP3 و192 کیلوبیت بر ثانیه چندان محسوس نیست. اما تفاوت در حجم آنها واقعا قابل ملاحظه است. اپلیکیشن های دسک تاپ همچون Freemake Video Converter به کاربر اجازه می دهند که انواع فایل های چند رسانه ای از قبیل MP3 و FLAC و MP4 یا MKV را باز کرده و آنها را به فرمت های فشرده تر و کاربردی تر برای موبایل تبدیل کنند. که این کار باعث کاهش بیت ریت و کاهشنوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
اخبار تکنولوژی جدید
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic