اخبار تکنولوژی جدید
اخبار فناوری، موبایل، تبلت، گجت ها و تازه های علمی روز
درباره وبلاگ


مکانی برای آشنایی با ابزارها و اخبار داغ دنیای فناوری. ... بر روی نوعی تکنولوژی کار می کند که می تواند احساسات و زبان بدن شما را بفهمد. ... دستگاه های همراه در استفاده از چیپ های اش، مدتی است که به یک حوزه جدید وارد شده، آن هم با رویکردی کاملاً متفاوت.
مدیر وب سایت : رضا مختار

مدیر وبلاگ : رضا مختار
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
شما بیشتر دوست دارید در مورد کدام گزینه بحث شود؟

برچسبها
 

توسعه دهندگان و برنامه نویسان تلفن همراه (و دیگر گیک های خوره اسمارت فون) به زودی قادر خواهند بود مزه اوبونتوی نسخه موبایل را بر روی Galaxy nexus و Nexus 4 بچشند. شرکت Canonical می گوید که اکنون ایمیج اوبونتو نسخه ابزارهای لمسی در مراحل پایانی آماده سازی برای توسعه دهندگان است.

از ۲۱ فوریه (سوم اسفند) توسعه دهندگان می توانند با دانلود ایمیج ها و کد منبع این سیستم عامل، از این نسخه برای ساخت اپلیکیشن های گوناگون و همچنین پورت کردن اپلیکیشن های شان از هر سیستم عامل دیگر به این محیط استفاده کنند.

پت مک گوان مدیر اوبونتو نسخه ابزارهای تاچ ( به گمانم باید به فکر نام بهتری باشند) می گوید: «پلتفرم ما دامنه وسیعی از اندازه صفحه و رزولوشن ها را پشتیبانی می کند. توسعه دهندگانی که تجربه کار در محیط های موبایل را داشته باشند در خواهند یافت که پورت کردن اوبونتو به موبایل های فعلی و همچنین تبدیل اپلیکیشن های شان به آن بسیار آسان خواهد بود.»

با توجه به رقابت سرسختانه و جدال نفسگیر صنعت ابزارهای همراه، شانس موفقیت و میزان استقبال از اوبونتو در دنیای اسمارت فون را به چه شکل پیش بینی می کنید؟


 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

«اپل کارمندان تازه استخدام شده را وادار می کند بر روی محصولات غیر واقعی کار کنند، تا زمانی که اعتمادش به آنها جلب شود و به پروژه های واقعی نقل مکان کنند.» این عنوان خبرهایی بود که حدود یک سال قبل فضای اینترنت را پر کرد. در دنیایی که همه کارهای اپل زیر ذره بین است، طولی نکشید که این ادعا به یک مسئله پذیرفته شده و واقعی تبدیل شد.

این ادعا با انتشار کتاب Inside Apple نوشته آدام لشینسکی قوت گرفت. در آن کتاب نوشته شده که اپل برخی کارمندانی را که استخدام می شوند در ابتدا به مناصب موقتی می گمارد، مناصبی که توصیف شغلی آنها روشن نیست تا زمانی که افراد به طور رسمی به شرکت بپیوندند و جزئیات پست شغلی شان روشن شود.

ادعای لشینسکی از تجربه یکی از مهندسان اسبق اپل ریشه می گرفت که به او گفته بود تا روز اول کار، خبری از بخش یا محصول یا پروژه ای که برای آن جذب اپل شده بود، نداشته. این مورد در زمانی که لشینسکی در LinkedInدرباره کتابش صحبت کرد، بیشتر جان گرفت. در ویدیوی او شخصی تجربه یکی از دوستان خود را مطرح می کند که به ادعای او تا پیش از کار بر روی یک محصول واقعی، برای 9 ماه در اپل بر روی محصولات غیر واقعی کار کرده! این ادعا با نوشته های لشینسکی گره خورد و تبدیل شد به یک موضوع برجسته در مورد سیاست های استخدامی اپل.

اما آیا این ادعا واقعیت دارد؟ در ادامه مطلب با نارنجی همراه باشید تا ببینیم که اصل ماجرا چیست.

 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، اخبار جدید موبایل، اخبار آیفون و آیپد، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

یکی از کمبودها در فضاهای بین سیاره ای، پمپ بنزین -به معنای عام- است! و این کمبود بزرگ باعث شده که فضاپیماها مجبور به حمل مقادیر زیادی از ذخایر سوخت گران قیمت و مایه زحمت شوند که این اجبار، دامنه حرکت آنها را هم محدود می کند. ولی با استفاده از جدید ترین ایده ناسا برای ساخت بادبان خورشیدی پیشران، احتمالاً فضانوردان آینده می توانند سوار بر بادهای خورشیدی به دیگر ستارگان پرواز کنند.

این بادبان فضایی که طراحی آن بر عهده شرکت L'Gardeبوده،Sunjammer نام دارد که عنوان یکی از داستان های علمی-تخیلی کوتاه آرتور سی. کلارک هم هست. Sunjammer بزرگترین بادبان خورشیدی در تاریخ بشر است و زمانی که به طور کامل باز شود، ابعاد آن 38 در 38 متر خواهد بود.

با این مساحت که معادل یک سوم هکتار است، Sunjammer می تواند پروتون های تشکیل دهنده بادهای خورشیدی را به دام بیندازد و نیروی پیشرانی معادل 0.01 نیوتن رو تولید کند. فقط برای مقایسه، نیروی تولیدی توسط دو موتور سوخت جامد شاتل فضایی برابر است با 5.3 میلیون نیوتن.

به طرز شگفت آوری، این بادبان تنها و تنها 5 میکرون ضخامت دارد. ناسا با شرکت DuPont همکاری کرده تا آن را از جنس Kapton بسازد که نوعی پلاستیک عایق حرارت با پوشش طلایی است و اغلب به عنوان خارجی ترین بخش لباس فضانوردان استفاده می شود. Kapton می تواند دماهایی بین -273 تا +400 درجه را تاب بیاورد.

sail1.jpg

بیلی دربس مهندس ارشد پروژه Sunjammer می گوید: «تمام سفرهای فضایی در حال حاضر به خاطر سوخت های مصرفی با محدودیت مواجه اند، اگر بتوان یک تکنولوژی بدون این محدودیت را ساخت، چه کاربردهای جدیدی می توان برای اش اختراع کرد؟ ما در حال باز کردن درچه ای به سمت یک نوع تفکر کاملاً متفاوت درباره پروژه های فضایی هستیم.»

ناسا می خواهد سال آینده Sunjammer را به وسیله موشک های ساخت SpaceX به فضا بفرستد تا دوره آزمایشی اش را پشت سر بگذارد. مهندسین می خواهند میزان اوج گیری، هدایت و کنترل، و پایداری کلی آن در حین پرواز را بررسی کنند. اگر این تکنولوژی از آزمون ها سر بلند بیرون آید، می تواند حتی در بخش خصوصی هم کاربردهایی به عنوان سیستم پیشران بدون سوخت برای معدن کاوی های فضایی نظیر پروژه شرکت DSIپیدا کند.

 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

۶۰ برنامه نویس ایرانی و ۱۰ برنامه نویس خارجی از لحظاتی پیش رقابتشان را در اولین سری مسابقه بین الملی بیان آغاز کردند.

روند مسابقه به این شکل است که شرکت کنندگان یک بسته سوال را تحویل می گیرند. این بسته حاوی ۸ سوال به زبان انگلیسی است. و برای پاسخ دادن به آنها ۳ ساعت فرصت دارند.

سوالات شامل سطوح مختلفی است. برخی از آنها آسان هستند و تعدادی از سوالات در سطوح متوسط هستند. البته چند سوال بسیار سخت هم در میان آنها پیدا می شود که ممکن است تا پایان مسابقه کسی قادر به حل آنها نباشد.

dsc_0018.jpg

شرکت کننده ها بعد از پاسخ به هر سوال آن را از طریق شبکه داخلی مسابقه برای داوران ارسال می کند و در صورتی که سوال را درست پاسخ داده باشد، یک بادکنک رنگی دریافت می کند که به میز کارش متصل می شود. ۸ بادکنک با رنگ های مختلف وجود دارد که هر کدام نمایانگر یک سوال پاسخ داده شده توسط شرکت کننده است.


dsc_0021.jpg

البته سرعت پاسخ به سوال و تعداد خطاها و دفعات تلاش تا رسیدن به پاسخ صحیح هم در امتیاز شرکت کنندگان نقش مهمی را بازی می کند و یک بورد امتیازها در سالن مسابقه وجود دارد که مرتب به روز شده و وضعیت شرکت کنندگان را به صورت زنده نمایش خواهد داد.

در نهایت سه نفر به عنوان برنده نهایی مسابقه انتخاب خواهند شد. از آنجایی که مسابقه هم اکنون آغاز شده باید تا سه ساعت دیگر منتظر نتیجه بمانیم. منتظر خبرهای تکمیلی و نتیجه مسابقه در نردبان باشید.


dsc_0037.jpg

به روز رسانی:اطلاعات بیشتر و داستان هر لحظه مسابقه را در نردبان می توانید دنبال کنید.


 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

بیشتر مردم مجبورند تلفن های هوشمند شان را همیشه در دسترس نگه دارند. ولی چه می شد اگر می توانستیم تکنولوژی های همراه یا لمسی را روی دست خود تجربه کنیم؟ تصویر کنید که لباسی داشته باشیم با قابلیت های لمسی که دقیقاً داخل پارچه جاسازی شده اند، یک تکنولوژی واقعاً پوشیدنی!

گویا شرکت Under Armourدارد در همین زمینه تلاش می کند ولی هنوز فناوری آن به پای خیال پردازی اش نرسیده و یک محصول نهایی ساخته نشده.

این شرکت به تازگی از Armour39 که یک کمربند برای پایش عملکرد ورزشکاران است رونمایی کرد. محصولی که با بسته شدن در قسمت میانی سینه ورزشکاران، می تواند مواردی مثل سرعت حرکت، شدت (میزان طاقت فرسا بودن تمرینات)، سرعت تپش قلب و میزان کالری سوخته شده را اندازه بگیرد و آمارهای مربوط به تمرینات قبلی را هم به صورت تاریخچه ارائه کند.

این کمربند تلاشی است برای رقابت با مچ بند FuelBand از Nike و سایر دستگاه های این عرصه. حلقه ای که دور سینه بسته میشود شامل یک سنسور به نام bug و سیستم پایش قلب است. bug اطلاعات لازم را دریافت می کند و می تواند آنها را با ساعت Armour39 و یا اپلیکیشن iOS نصب شده بر روی آیفون و آیپد به اشتراک بگذارد.

البته این دستگاه GPS داخلی ندارد که این می تواند یک نقطه ضعف باشد ولی در عوض می تواند با یک باتری ساعتی (!) تا 1 سال بدون نیاز به شارژ وظیفه اش را ایفا کند.

اما در کنار معرفی تکنولوژِی جدید، این شرکت یک تیزر تبلیغاتی هم منتشر کرده که در آن از نقشه های آینده پرده برداری شده. در این تیزر 1 دقیقه ای که می توانید آن را در ادامه مطلب مشاهده کنید، ابتدا به سیستم Armour39 پرداخته شده ولی در ادامه شاهد یک تغییر جالب به سمت تکنولوژی های پوشیدنی هستیم که در اینجا، یک ایده مفهومی از لباس هوشمند است.

touch-screen-t-shirt.jpg

آنچه باعث می شود این تیزر جالب باشد این است که به نظر می رسد شرکت Under Armour اکنون در حال کار بر روی لباس هوشمند است و طوری به آن پرداخته که گویی فقط یک ایده مفهومی نیست، بلکه نسل بعدی محصول این شرکت خواهد بود. اگر با شرکت های تجاری (نه پروژه های تحقیقاتی) آشنا باشید می دانید که کمتر پیش می آید آنها یک ایده مفهومی را بدون پشتوانه عملی در تیزرهای خود نشان دهند.نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 

تا 4 ماه پیش در امریکای شمالی، آیفون 5 از نظر سهم مصرف اینترنت یک فاصله چشمگیر 8 درصدی را با گلکسی اس 3 داشت ولی اکنون تنها 0.2 درصد از رقیب مستقیم خود جلوتر است. این را آمارگیری جدید بنگاه تبلیغاتی Chitika بر ملا کرده.

در حال حاضر آیفون 5 در امریکای شمالی 6.6 درصد از ترافیک وب را به خود اختصاص داده و سایر آیفون ها نیز 34.9 درصد را. در سمت دیگر، سهم گلکسی اس 3 برابر است با 6.4 درصد و سایر تلفن های سامسونگی نیز 14.2 درصد از ترافیک اینترنت را مال خود کرده اند.

از رقابت این دو غول که چشم بر گیریم، سایر تلفن ها هم سهم 37.8 درصدی را با هم تقسیم کرده اند. ولی نکته این است که پرچمدار فعلی سامسونگ که نزدیک به 10 ماه از عرضه آن می گذرد، توانسته در این مدت فاصله خود را با پرچمدار 4 ماهه اپل کم کند.

عادت کرده ایم که سران اپل استفاده بیشتر کاربران آیفون از اینترنت را دلیل برتری چشمگیر تجربه کار با آن بر تجربه کار با رقبای به زعم آنها بی کیفیت اندرویدی قلمداد کنند. ولی چه اتفاقی افتاده که پرچمدار تازه نفس اپل، دارد قافیه را به پرچمدار در حال بازنشستگی سامسونگ واگذار می کند؟ انگار آیفون 5 دیگر جادویی نیست.

آیا این را یک زنگ خطر دیگر برای اپل در بازار تلفن های هوشمند نمی دانید؟

 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 

این سالن با صندلی های سیاه رنگ در هتل پارسیان آزادی تهران در حال آماده شدن برای مرحله نهایی مسابقه برنامه نویسی بیان است که تا ساعاتی دیگر شروع خواهد شد.

همان طور که وعده داده بودیم، با گزارش این مسابقه همراه شما خواهیم بود. پس امروز نردبان را از دست ندهید.


img_8085.jpg.jpeg

 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
تبلت دیمو ۹۰۰+
 

عبارت اولین تبلت ایرانی، آنقدر جذاب بود که توانست نام دیمو را بر سر زبان ها بیندازد. اگر نارنجی را دنبال کرده باشید، احتمالابررسی تبلت دیمو ۷۰۰و حواشی آن را به خاطر دارید. اما اکنون می خواهیم به سراغ دیمو ۹۰۰+ برویم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با این تبلت ایرانی (؟) بیشتر آشنا شویم.


 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 

یکی از بدترین اتفاق های زندگی دیجیتالی ما: وقتی کامپیوتر شما کرش می کند چه احساسی پیدا می کنید؟ ممکن است از دست کرش های کامپیوترتان خسته شده باشید اما نتایج کار یک تیم تحقیقاتی، نوید آینده ای بهتر می‌دهد. آنها می گویند کامپیوتری ساخته اند که هرگز کرش نمی کند.

این تیم ادعا می کنند طراحی جدید آنها به صورت پایه با کامپیوترهایی که هم اکنون استفاده می کنیم متفاوت است. کامپیوترهای امروزی به صورت خلاصه اینگونه کار می کنند: اطلاعات را از حافظه می خوانند، روی آنها پردازش انجام می دهند و دوباره نتیجه حاصل را در حافظه ثبت می کنند. کامپیوترهای فعلی اطلاعات را تا زمانی که به مرحله بعدی نرفته اند پردازش نمی کنند بنابراین امکان مولتی تسک واقعی را روی واحد های اطلاعاتی ندارند.

اما طراحی جدید اطلاعات و عملیات های لازم را با هم ترکیب می کند و اطلاعات مختلف را روی سیستم های مختلف اش تقسیم می کند.

هر کامپیوتر از واحدهای سیستمی مختلفی تشکیل شده که کار دریافت، ارسال و پردازش اطلاعات را به صورت مستقل انجام میدهد و کپی های مختلفی از آنها به صورت رندم روی کامپیوتر وجود دارد.

اگر یکی از سیستم ها دچار مشکل بشود، اتفاقی برای کامپیوتر نمی افتد چرا که یک کپی سالم از آن را در اختیار دارد و می تواند از سیستم دیگری استفاده کند و خودش را بازیابی کند. نتیجه طراحی جدید این است که کامپیوتر هیچ وقت دچار کرش و از کار افتادن نخواهد شد.


این کامپیوتر فعلا در مرحله تحقیقاتی است و نباید منتظر باشید تا به این زودی ها چنین کامپیوتری در خانه داشته باشید. فعلا باید به شرکت های سازنده نرم افزار چشم بدوزیم تا نرم افزارهای بهتری تولید کنند که کمتر کرش می کنند.


 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
اچ تی سی وان - HTC One
 

چند روز پیش در مورد پرچمدار ۴.۷ اینچی جدید اچ تی سی به نام HTC One صحبت کرده بودیم و تصویری منتسب به آن منتشر شده بود. حالا امروز تصویر رسمی مدل سیاه رنگ اچ تی سی One در اینترنت منتشر شده است.

تلفنی که احتمالا چند روز دیگر و در ۱ اسفند رسما معرفی خواهد شد. تا چند وقت پیش این تلفن به نام M7 شناخته می شد اما در نهایت اچ تی سی تصمیم گرفت آن را به نام HTC One وارد بازار کند. تلفنی که دارای تراکم پیکسلی 468 پیکسل بر اینچ است.

در مورد دیگر مشخصات می دانیم که پردازنده 4 هسته ای کوالکوم با فرکانس 1.7 خواهد بود.در کنار 2 گیگابایت رم و 32 گیگابایت حافظه داخلی. دوربین هم 13 مگاپیکسلی در عقب و 2 مگاپیکسلی جلو که هر دو ویدیو های فول اچ دی را ثبت می کنند.

نسخه اندروید نصب شده بر روی این تلفن به طور دقیق مشخص نشده و فقط می دانیم که از نسل 4 یعنی جیلی بیلی خواهد بود. باتری این تلفن در مقایسه با وان ایکس که 1800 میلی آمپر ظرفیت دارد، پیشرفت خوبی را نشان می دهد و ظرفیتش 2300 میلی آمپر است که البته باید دید چطور از پس نمایشگر فول اچ دی تلفن بر می آید.

در مورد قیمت هم شنیده شده که ۳۰۰ دلار برای مدل ۶۴ گیگابایتی و ۲۰۰ دلار برای ۳۲ گیگابایتی خواهد بود.


 نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، اخبار جدید HTC، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 

امروز قرار است یک شهابسنگ غول پیکر با عرض ۴۵ متر از نزدیکی زمین عبور کند. شهابسنگی که 2012 DA14 نامگذاری شده و از فاصله ای حدود ۳۰ هزار کیلومتری زمین عبور خواهد کرد.

جالب اینجا است که چند ساعت پیش خبرهای غیر منتظره ای از روسیه منتشر شد و آن اصابت چند شهابسنگ به مناطق پرجمعیت در مرکز روسیه بود که وحشت زیادی ایجاد کرده و حدود ۲۵۰ نفر زخمی به جای گذاشته که اکثرا به خاطر شکستن شیشه ها زخمی شده اند. شهابسنگ سقوط کرده سبب قطعی شبکه تلفن همراه شد و سر و صدای زیادی به وجود آورده است.


در ادامه آن آژانس فضایی اروپا دقایقی پیش اعلام کرد که هیچ ارتباطی بین شهابسنگ روسیه و شهابسنگ 2012 DA14 که امشب از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد وجود ندارد.

اما بیایید ببینیم اگر شهابسنگ غول پیکر 2012 DA14 به زمین اصابت می کرد چه اتفاقی رخ می داد؟

ابتدا باید ببینیم در اثر اصابت این شهابسنگ ۴۲ متری چقدر انرژی به زمین وارد می شد. فیزیکدان ها انرژی جنبشی حاصل از برخورد یک شهابسنگ ۵۰ متری را با دانسیته 2.6 گرم در هر سانتیمتر مکعب حساب کرده اند که با زاویه ۴۵ درجه به زمین اصابت می کند.

بر اساس این محاسبه، اصابت این شهابسنگ به زمین انرژی جنبشی معادل ۳.۳ مگاتن ایجاد خواهد کرد و در صورت انفجار در هوا ۲.۹ مگاتن انرژی جنبشی حاصل از انفجار در ارتفاع ۸.۵ کیلومتری از زمین خواهد بود.

این به این معنی است که انرژی آزاد شده ۱۳۸ برابر انرژی بمب اتمی است که در سال ۱۹۴۵ روی شهر هیروشیما پرتاپ شد. حالا می توانید خودتان تصور کنید که اصابت آن به زمین چه تاثیری برجای می گذاشت.


البته واقعیت این است که اگر حتی این شهابسنگ به زمین هم اصابت می کرد، تاثیری فوق العاده بزرگ از خود باقی نمی گذاشت و به خاطر تراکم هوا در مسیر منفجر میشد. بنابراین احتمال آزاد شدن چنین انرژی جنبشی بر اثر برخورد مستقیم بسیار پایین است. هرچند در تاریخ شواهدی از این رویداد وجود دارد.

برای مثال سال ۱۹۰۸ یک شهابسنگ با اندازه ای کمی بزرگتر از 2012 DA14 به منطقه ای در سیبری در روسیه اصابت کرد. خوشبختانه هیچ شهری در اطراف محل اصابت قرار نداشت. اما این شهابسنگ در ارتفاعی حدود ۱۰ کیلومتری زمین منفجر شد و انرژی حاصل از آن سبب نابودی ۸۰ میلیون درخت در مساحتی ۲۱۵۰ کیلومتر مربعی شد.

در ادمه مطلب می توانید یک ویدیو کوتاه از اصابت چند ساعت پیش به روسیه ببینید و به این موضوع فکر کنید که چقدر خوب است که قرار نیست 2012 DA14 با زمین اصابت کند.


 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

اگرچه مدت زمان زیادی است که تلفن های هوشمند در جیب همه جا خوش کرده و در سراسر جهان به تاخت و تاز می پردازند، اما به نظر می رسد AOptix تصمیم دارد ابزارهای موبایل را به مسافت های بسیار دورتر و میادین جنگی هم پرتاب کند.

این شرکت روز گذشته اعلام کرد طی یک قرارداد تحقیقاتی ۳ میلیون دلاری با وزارت دفاع قصد دارد ایده «تشخیص هویت با ابزارهای موبایل» را تبدیل به وسیله ای کاربردی کند.

اگر چه این شرکت از ارائه جزئیات بیشتر طفره رفته است، اما سایت وایرد می گوید هدف این پروژه ایجاد ابزارهای جانبی است که به صورت تجاری تولید آنها به صرفه بوده و با اتصال به اسمارت فون بتوانند با کیفیت بالایی به ثبت اطلاعات بیومتریک بپردازند. برای مثال با این شیوه می توان به ثبت اثر انگشت، اسکن صورت، چشم و یا ضبط و تشخیص صدا پرداخت.

در نگاه اول، این داستان به هیچ وجه مانند آنچه که تا کنون مورد استفاده قرار می گرفته نیست. اسمارت فون ها امروزه بسیار قدرتمند تر از آن چیزی هستند که چند سال پیش مورد استفاده قرار می گرفتند. با بهبودهای دوره ای پیوسته، قدرت آنها رو به افزایش است و دائما به میزان اطلاعاتی که یک تلفن هوشمند می تواند پردازش کند افزوده می شود. علاوه بر این هر روزه سنسورهای جدیدتری درون یک اسمارت فون می توان یافت. با این اوصاف محصول نهایی یک رابط کاربری مستقیم و قدرتمند خواهد داشت که سرباز می تواند با استفاده از یک موبایل مدرن دائما در تماس بوده، و به سرعت به جمع آوری، پردازش و ارسال اطلاعات بپردازد.

البته AOptix هنوز پلتفرم و سیستم عامل خاصی را برای انجام این پروژه انتخاب نکرده است. اما به نظر می رسد که ساخت یک ابزار مجهز به سنسورهای مختلف با رابط کاربری ویژه، بر پایه اندروید یک گزینه باصرفه باشد. از سویی هم وزارت دفاع چندان با پلتفرم اندروید گوگل بیگانه نیست و پیش از این در اواخر ۲۰۱۱ سفارش ساخت تبلت های اداری خود را تحت این پلتفرم به شرکت دل داده بود.

در حال حاضر سربازان از ابزار تک کاربردی استفاده می کنند که با نام «سیستم ردیابی تشخیص هویت بین سازمانی دستی» یا HIIDE شناخته می شود. آنها از این ابزار برای اسکن، آپلود و انتقال اطلاعات چهره، چشم یا اثر انگشت افراد به پایگاه داده ویژه بیومتریک وزارت دفاع استفاده می کنند. یک دستگاه HIIDE همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید، بسیار شبیه یک دوربین دیجیتال است و برای استفاده از آن باید کاملا به صورت کاربر نزدیک شد.


dangerroom-002-500px-narenji-ir.jpg

 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

جمعه های خود را چگونه می‌گذرانید؟ به پارک می‌روید؟ سینما را ترجیح می‌دهید؟ بعد از ظهر آرامی را کنار خانواده سپری می‌کنید؟ شاید بد نباشد برای یک روز هم که شده از کامپیوتر و گجت های خود دل بکنید و چشم بر روی زیبایی های زندگی بگشایید.

جملات بالا، حرف هایی درست و منطقی بود؛ حرف هایی که معمولا انتظار شنیدن آن را از بابابزرگ هایمان داریم. اما دوره زمانه عوض شده است. من به گجتم عشق می‌ورزم، شما چطور؟ لذت بازی کردن در یک روز تعطیل، بدون هیچگونه استرس و دغدغه ای را ما گیک ها به خوبی درک می‌کنیم. پس گجت های خود را آماده کنید تا با هیجان انگیز ترین بازی های هفته، لحظات خوشی را سپری کنیم.


 
 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

امروز مایکروسافت اعلام کرد که برای بیست و پنجمین ماه متوالی، کنسول بازی ایکس باکس 360 همچنان عنوان بهترین فروش را در میان ابزارهای کلاس خود حفظ کرده است. بر اساس آمارNPD Group، ایکس باکس 360 در ماه ژانویه ۲۸۱ هزار دستگاه فروش داشته است.

مجموع درآمد مایکروسافت از اکوسیستم بزرگ ایکس باکس در این ماه (اعم از کنسول ها، ابزارهای جانبی و بازی ها) بالغ بر ۳۳۸ میلیون دلار بوده است. و البته این میزان باز هم یکی از بزرگترین فروش های ایکس باکس بوده و این کنسول همچنان یک شگفتی جدید برای مایکروسافت به ارمغان آورده است.

این فروش و استقبال در حالی رقم می خورد که پایان این راه هم کم کم در دیدرس قرار گرفته است. به شکل گسترده ای انتظار می رود که مایکروسافت جانشین ایکس باکس را در سال جاری میلادی معرفی کند. برخی شایعات هم پیش بینی می کنند این محصول جدید بر پایه هسته ویندوز عرضه خواهد شد. و با با پلتفرم یکپارچه ای با ویندوز و ویندوز فون پا به عرصه وجود خواهد گذارد.

اکنون به نظر می رسد که برند ایکس باکس قدرتمند تر از همیشه به جلوه گری مشغول است. ابزاری که توسعه خود را به عنوان یک کنسول بازی شروع کرد و اکنون بیشتر به عنوان یک هاب سرگرمی های خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر چه اکنون این کنسول بازی به دلیل تعداد کم بازی های موجود مورد سرزنش قرار می گیرد. اما اگر نسخه بعدی آن با هسته ویندوز عرضه شود، باید منتظر تعداد بی شماری بازی جدید باشیم که اکنون در اکوسیستم ویندوز جولان می دهند و به راحتی می توانند به دنیای ایکس باکس سرازیر شوند.


       لینک مطلب
 


نوع مطلب : اخبار جدید موتورولا، کنسول بازی، اخبار جدید xbox و play ..، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

امروزه میلیون ها اتومبیل، اسمارت فون و ابزار دیگر در سراسر جهان از سیستم هدایت و ناوبری GPS بهره می برند. و مردم هر روزه با اعتماد به قابلیت های GPS به شهرها و مکان های ناشناخته می روند. یا سعی می کنند در جاهای شناخته شده هم با شیوه های بهتر و سریع تری راه شان را پیدا کنند. اکنون گروهی از محققان اسپانیایی روشی را کشف کرده اند که باعث بهبود ۹۰ درصدی دقت GPS می شود.

احتمالا شما هم با این مشکل روبرو شده اید که در شهرهای بزرگ به دلیل مسدود شدن امواج ماهواره توسط ساختمان های بلند و ابزارهای الکترونیک فراوان، معمولا استفاده از GPS بسیار دشوار یا ناممکن می گردد. و البته افرادی که در مناطق کم جمعیت تر زندگی می کنند، همین مشکل را با درختان بلند دارند. اکنون محققان دانشگاه چارلز سوم مادرید توانسته اند نمونه اولیه ابزاری را عرضه کنند که باعث بهبود کیفیت چشمگیر سیگنال های GPS می شود.

این ابزار می تواند با داده های شتاب سنج ها و ژیروسکوپ ها به اصلاح اطلاعات دریافتی از GPS پرداخته و میزان پیام های خطای سیستم را کاهش دهد. دیوید مارتین مسئول تیم تحقیقاتی می گوید وی و تیمش توانسته اند تعیین موقعیت ماشین ها در موارد حیاتی را به طور میانگین از ۵۰ تا ۹۰ درصد بهبود بخشند. البته این میزان بهبود به سیگنال دریافتی ابزار GPS هم بستگی دارد. میزان دقت استاندارد گیرنده های GPS تجاری در فضای باز تقریبا با خطای ۱۵ متری همراه است.

در مناطق شهری که ساختمان ها جلوی سیگنال را می گیرند، این میزان دقت تا ۵۰ متر هم پایین می آید. اما با استفاده از ابزار آزمایشی جدید، محققان توانسته اند در مناطق شهری مکان اتومبیل را با دقت ۲ متر مشخص کنند. این ابزار از واحد اندازه گیری ارزان قیمتی بهره می برد که شامل سه شتاب سنج و سه ژیروسکوپ است. این ابزار هرگونه تغییر در شتاب، حرکت و جهت اتومبیل را به خوبی تشخیص می دهد. سپس این اطلاعات با یکدیگر ادغام شده و برای اصلاح خطای داده های موقعیتی GPS مورد استفاده قرار می گیرند.

البته این تکنولوژی هنوز در مرحله آزمایشی است و در خصوص زمان و هزینه تجاری شدن آن چیزی نمی دانیم.


           لینک مطلب


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
1Car
 
 

پیتر میسک تحلیلگر Jefferies می گوید سامسونگ در حال تدارک یک برنامه عرضه بسیار عظیم برای اسمارت فون پرچمدار بعدی خود است. به گونه ای که ممکن است برخی منابع شرکت های تامین کننده قطعات را هم از سمت اپل به سوی خود جذب کند.

به گفته منابع خبری میسک، سامسونگ قصد دارد بیش از ۱۰۰ میلیون گلکسی اس 4 برای بازار ۲۰۱۳ تولید کند. وی احتمال می دهد که زمان معرفی گلکسی اس 4، بازه زمانی از مارس تا آوریل (اوایل اسفند تا اوایل فروردین) امسال باشد.

میسک می گوید: «نقشه عظیم سامسونگ احتمالا شامل تولید ۱۰۰ میلیون S4 برای آغاز کار است. و این موضوع باعث شده برخی تامین کنندگان قطعات به تغییر مسیر منابع خود از سمت اپل فکر کنند. تخمین زده می شود که میزان تولید اس 3 هم ۶۰ میلیون دستگاه باشد.»

انتظار می رود گلکسی اس چهارم از صفحه نمایش 4.8 اینچی super AMOLED پلاس و پردازنده هشت هسته ای بهره مند باشد.

این در حالی است که به گفته میسک اپل سفارش قطعات آیفون 5 را کاهش داده است. زیرا تامین کنندگان می گویند میزان فروش با سرعتی بیش از انتظار آنها کاهش یافته است. وی همچنین پیش بینی می کند که اپل در سال جاری آیفون 4.8 اینچی را هم راهی بازار خواهد کرد، اما کارخانه ها برای ساخت نمایشگری که اپل می خواهد حسابی به دردسر افتاده اند. و البته شاید اپل باید تا آماده شدن نسخه جدید iOS خود صبر کند.


 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، اخبار جدید موبایل، اخبار جدید سامسونگ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

کار و کسب کیندل آمازون یکی از جذاب ترین تجارت های دنیای تکنولوژی است.

البته آمازون تا کنون تقریبا هیچ چیز درباره میزان فروش و سود کیندل اعلام نکرده و تمام آنچه که می دانیم بر اساس تحلیل ها و تخمین های موسسات و تحلیلگران است. اسکات دویت از مورگان استنلی معتقد است که کسب و کار کیندل برای آمازون بسیار سودآور است.

او اعتقاد دارد که ۳۴ درصد از درآمد آمازون را تجارت کیندل تشکیل می دهد. در نمودار بالا می توانید تخمین های مرتبط با درآمدهای این غول فروش آنلاین آمریکایی را ببینید. اگر چه ممکن است آمازون به ازای هر سخت افزاری که می فروشد، کمی پول هم از دست بدهد. اما این ابزارها با کمک تبلیغات و فروش محتوای دیجیتال، به سود بیشتر این شرکت کمک می کنند.

بنا بر تخمین دویت، سود سالانه کیندل آمازون در سال گذشته بیش از ۵۶۵ میلیون دلار بوده است. وی اعتقاد دارد که این سود در سال جاری هم به ۶۲۰ میلیون دلار خواهد رسید.

آیا هنوز فکر می کنید شایعات عرضه کیندل بسیار ارزان یا رایگان آمازون در آینده نزدیک نمی توانند به واقعیت تبدیل شوند؟!
نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

همان طور که در CES 2013 دیدیم, داستان امسال درباره HDTVها و بیش از همه OLED بود. اکنون کم کم سرو کله برخی از این مدل ها در فروشگاه ها هم پیدا شده و به نظر می رسد ال جی اولین شرکتی است که قصد دارد تلویزیون های OLED خود را به دست مشتریان برساند.

این شرکت از ماه گذشته در کره جنوبی پیش فروش تلویزیون های ۵۵ اینچی OLED خود را آغاز کرده بود و تا کنون بیش از ۱۰۰ عدد از این محصول ۱۰ هزار دلاری را پیش فروش کرده است. اکنون هم اعلام کرده که از روز دوشنبه آینده تحویل تلویزیون به مشتریان را آغاز خواهد کرد.ال جی می گوید که میزان فروش تلویزیون های HDTV اش نسبت به سال گذشته، تا کنون با رشدی ۱۵ درصدی همراه بوده است.

البته هنوز باید منتظر گرمتر شدن بازار رقابت های این تلویزیون ها توسط سامسونگ هم باشیم. زیرا این شرکت وعده داده فروش تلویزیون های OLED HDTV خود را از ماه مارس آینده با قیمتی ۱۲ هزار دلار در امریکا آغاز خواهد کرد.


 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
آلودگی تهران

آلودگی هوا یکی از معضلات زندگی شهری است. برای مثال از ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی، پایتخت چین به شدت با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. شدت این ماجرا به حدی است که آمار بیماری های ریوی در این کشور بسیار بالا رفته و حتی دیدن آسمان آبی تبدیل به یک رؤیا برای شهروندان پکن شده است.

تهران نیز یکی از شهر های آلوده به شمار می رود. آلودگی هوا در ماه های گذشته بعضا به حدی رسیده است که منجر به تعطیلی مدارس و ادارات گشته و گاها زندگی برخی از شهروندان را مختل نموده است. در چنین شرایطی بد نیست اگر هر روز نسبت به میزان آلودگی اطلاع داشته باشید تا اقدامات لازم را در این راستا انجام دهید. اما چگونه می توان هر روز از میزان آلودگی هوا اطلاع یافت؟

به تازگی دو اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید ارائه شده که شما را در این امر یاری می نماید. این برنامه ها، هر دو «آلودگی هوای تهران» نام دارند، اما خدماتی که ارائه می دهند، متفاوت است.


tehran-aloodegi-app2.jpg

اپلیکینش اول نقشه تهران را بر روی صفحه می آورد و میزان آلاینده ها را در هر منطقه نمایش می دهد. شما می توانید در این برنامه از بین آلاینده های مختلف مانند PSI و NO2 و CO و ... هر یک را انتخاب کرده و میزان مجاز و یا خطرناک بودنش را در مناطق تهران مشاهده نمایید. این برنامه را می توانید به ریگان ازکافه بازار دریافت نمایید.


tehran-aloodegi-app1.jpg

اپلیکیشن دوم اما ساختار ساده تری دارد و با استفاده از اطلاعاتی که از سایت شهرداری تهران دریافت می کند، گزارش آلودگی هوا را در جیب شما قرار می دهد. در این گزارشات میزان آلاینده ها به صورت نموداری درج می گردد. قسمت جالب برنامه تحیلی است که از آمار کسب شده، ارائه می گردد. در این تحلیل میزان کاهش و یا افزایش آلاینده ها مورد بررسی قرار می گیرد و برای مثال توصیه می گردد که افراد سالمند و کودکان در روزی خاص از منزل خارج نگردند. این برنامه نیز به رایگان از کافه بازار قابل دانلود است.


 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

چند ماهی هست که نکسوس 4 به بازار آمده و به راحتی عنوان بهترین تجربه خالص اندرویدی را به خود اختصاص داده ولی یکی از ویژگی های مهمی که برای این تلفن هوشمند معرفی شده بود، یعنی شارژر بی سیم القایی تا همین امروز در دسترس نبود. اما اکنون با قیمت 59.99 دلار در فروشگاه گوگل قرار گرفته.

این شارژر که می تواند باتری نکسوس 4 را در 4 ساعت از 0 تا 100 درصد شارژ کند، در یک رنگ سیاه و با وزن 130 گرم ساخته شده و به خاطر شکل قرار گیری تلفن بر روی آن که شیبدار است، می توان به راحتی از آن به عنوان پایه رومیزی هم استفاده کرد.

ل  ینک مطلب

 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

یکی از دلایل اینکه هنوز زندگی های ما شبیه فیلم های علمی تخیلی نشده، این است که منابع قابل اتکایی برای ذخیره سازی انرژی الکتریکی نداریم. نشان به آن نشان که حتی امروز روز هم باتری تلفن های ما شارژ فوق العاده ای نگه نمی دارند.

اما یک تغییر شگرف در تکنولوژی باتری های لیتیومی می تواند کمک کند تا گجت های تشنه انرژی خود را برای چندین روز (نه فقط چندین ساعت) سر پا نگه داریم.

باتری های لیتیوم-یون معمولی، یعنی سلول های قابل شارژی که می توانند نیروی مورد نیاز هر چیزی از تلفن ها گرفته تا تویوتا پرایوس را تأمین کنند، جریان الکتریسیته را با انتقال یون های لیتیوم مثبت بین صفحات گرافیتی بسیار نازکی که در محل هر الکترود قرار گرفته اند، تولید می کنند.

ولی به مرور زمان و با سالخورده شدن این صفحات گرافیتی، ظرفیت و قابلیت دشارژ شدن (انتقال انرژی به دستگاه) در آنها کاهش می یابد. این به خصوص در مورد نسل جدید سلول های لیتیوم-سیلیکونی صدق می کند که در آنها سیلیکون جایگزین کبالت در قطب مثبت شده. زیرا فشار مکانیکی دریافت و ارسال الکترون ها باعث می شود این صفحات سیلیکونی به مرور زمان ترک بخورند.

اما محققین در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی توانسته اند توانایی صفحات سیلیکونی را به اوج برسانند. با استناد به مقاله منتشر شده در این باره، می توان گفت که این تیم محققین که زیر نظر پروفسور «چونگ وو ژو» مشغول به کارند به جای صفحات سیلیکونی، از نانو لوله های متخلخل سیلیکونی استفاده کرده اند که هیچ تأثیر بدی هم روی ظرفیت باتری نگذاشته.

نکته مثبت این است که پتنت های موقتی باتری طراحی شده توسط آنها خبر از امکان عرضه این ساختار جدید ظرف 2 یا 3 سال می دهد. پروفسور ژو می گوید: «این یک تحقیق هیجان انگیز بود که درها را برای طراحی نسل بعدی باتری های لیتیوم-یون باز کرد.»

آیا این اختراع جدید، راه خود را به باتری دستگاه های آینده ما باز خواهد کرد؟ اگر چنین شود دو مشکل بزرگ از سر راه کاربران برداشته خواهد شد: مشکل اول ظرفیت نسبتاً کم باتری های فعلی است و مشکل دوم، زمان نسبتاً طولانی برای شارژ آنها. اما با باتری جدید، ظرفیت تا 3 برابر افزایش می یابد و زمان شارژ کامل تا 10 دقیقه کاهش. ماندگاری باتری هم به 2000 چرخه شارژ کامل افزایش خواهد یافت. عالی نیست؟

مطلب مرتبط:
طول عمر باتری تلفن‌های هوشمند: 2 مشکل و 4 راه حل

 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
مدیر بخش تکنلوژی اوپراتور استرالیایی Telstra به مدیران ارشد این شرکت گفته که ایکس فون که عرضه آن در استرالیا برای تیر ماه برنامه ریزی شده، یک پیشرفت خیره کننده به حساب می آید و عرصه را بر سامسونگ و اپل تنگ خواهد کرد.

ایکس فون اولین تلفن موتورولا خواهد بود که 100% توسط گوگل توسعه داده شده و قرار است اردیبهشت ماه، در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل از آن رونمایی شود. اخیراً یکی از مدیران سابق موتورولا از استرالیا به امریکا رفته تا ریاست کمپین تبلیغاتی ایکس فون را بر عهده بگیرد، البته هنوز مشخص نیست که نام نهایی محصول چه خواهد بود.

منابع ناشناس می گویند: «گوگل از مدت ها قبل بر روی این محصول کار کرده. دستگاه مجموعه ای از قابلیت ها و ویژگی های نرم افزاری را دارا ست که در تلفن های سری گلکسی سامسونگ یا آیفون اپل وجود ندارند. نرم افزار دستگاه واقعاً قدرتمند است و خدمات گوگل را طوری در کنار هم قرار می دهد که هیچ تولید کننده ای تا به حال آنها را به این شکل ارائه نکرده.»

 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

از آغاز سال 2013، شایعات و خبرهای مختلفی درباره آیفون های جدید شنیده ایم. آیفون 5S که تا حدودی یک محصول قابل پیش بینی است. به نظر می رسد همزمان با معرفی آن، از آیفون ارزان با بدنه پلاستیکی نیز رونمایی شود. ولی آیفون 4.8 اینچی در این میان چه می گوید؟ خب، به نظر می رسد در تحلیل های جدید سرانجام از این معما هم رفع ابهام شده باشد.

چنین به نظر می رسد که:


«آیفون 4.8 اینچی در اصل همان آیفون 6 (نسل هشتم آیفون) است که اپل قصد دارد آن را همراه با نسخه جدید iOS در سال 2014 عرضه کند. iOS جدید برای سازگاری با هسته های پردازشی چیپ 4 هسته ای A7 با تغییر معماری روبرو خواهد شد و با حذف دکمه Home تبدیل به یک سیستم عامل full Gesture می شود.»

اجازه دهید اشاره کنیم که این موارد قطعی نیستند، بلکه تحلیل های جدید تحلیلگر برجسته آقای پیتر میسِک هستند که کارش تحلیل عملکرد اپل برای سرمایه گذاران است. آقای میسک که تحلیل های پیشین او را هم به اطلاع شما رسانده بودیم به نوعی متخصص آیفون به حساب می آید.

نمایشگر +Retina با فناوری IGZO.او در جدیدترین تحلیل خود چنین می نویسد:

«ما معتقدیم که عرضه آیفون 6 از اول برای تابستان 2014 برنامه ریزی شده بود ولی اپل سعی داشت برای جبران کاهش سهم خود در بازار آن را جلو بیندازد. نزدیکترین زمانی که اپل می توانست آیفون 4.8 اینچی را عرضه کند پاییز امسال بود؛ با این حال آخرین بررسی ما نشان می دهد که تأمین کنندگان اپل در تغییر مقیاس تولید نمایشگر از 4 به 4.8 اینچ با مشکل مواجه شده اند.»

او به طور مشخص اشاره می کند که تولید صفحات لمسی برخوردار از تکنولوژی in-cell در اندازه 4.8 اینچ، با آمار خرابی نا امید کننده ای روبرو شده و از معیارهای فنی اپل جا مانده. در نتیجه اپل احتمالاً قادر نخواهد بود محصول را به پاییز امسال برساند. پیتر میسک می نویسد: «معتقدیم دفاع تیم کوک از نمایشگر 4 اینچی برای جلوگیری از سقوط فروش آیفون در فصل منتهی به عرضه مدل 4.8 اینچی بوده.»

میسک می گوید یکی از مشکلات اپل در ساخت نمایشگر لمسی 4.8 اینچی، تکنولوژی in-cell است که می تواند اپل را به مهاجرت به تکنولوژی on-cell یا IGZO یا حتی OLED وادار کند که مورد آخر با توجه به حرف های دیروز تیم کوک بعید به نظر می رسد و حتی استخدام یک متخصص OLEDنیز آن را قابل باور نمی کند زیرا اپل سابقه استخدام متخصصین و استفاده از آنها در حوزه های دیگر را دارد.

پردازنده 4 هسته ای با طرح نگاری 20 نانومتری. میسک معتقد است که نرخ خرابی بالا در تولید انبوه صفحات لمسی 4.8 اینچی تنها عامل تعویق نخواهد بود بلکه اپل می خواهد با مهاجرت یک باره از فرآیند ساخت 32 نانومتری به 20 نانومتری برای پردازنده آیفون 6، تعداد هسته های پردازشی را افزایش دهد و در این بین به کلی فرآیند ساخت 28 نانومتری را نادیده بگیرد:

«از آنجایی که TSMC سال 2014 را برای راه اندازی خط تولید 20 نانومتری در نظر گرفته ما تصور می کنیم مسائلی مثل دو برابر سازی چگالی در طرح نگاری نوری مدارهای سیلیکونی، مهاجرت به فرآیند 28 نانومتری را با پیچیدگی و افزایش محسوس نرخ خرابی روبرو می کند.»

او همچنین اضافه می کند: «به اعتقاد ما اپل قصد دارد به باز-طراحی معماری iOS بپردازد تا امکان استفاده از هسته های پردازشی بیشتر و رقابت نزدیک با سامسونگ را فراهم آورد. در ضمن معتقدیم که نحوه تعامل iOS با iCloud و کنترل های ژستی (gestures controls) نیز در شرف تغییرات بزرگی است.»

این طور که به نظر می رسد، نقشه ثانوی اپل برای کسب سهم بیشتر یا حفظ سهم فعلی خود در بازار تلفن های هوشمند، عرضه آیفون ارزان در کنار آیفون 5S در سال 2013 است تا پس از آن و در سال 2014، تغییرات بزرگی را در این محصول مهم خود به وجود آورد. باید دید این استراتژی در بازار بی رحم امروز جواب خواهد داد یا خیر.

به نظر می رسد حالا که اپل فهمیده حتی نگه داشتن آیپد مینی 7.9 اینچی هم با یک دست امکان پذیر است، دیگر با آیفون 4.8 اینچی مشکلی ندارد ولی در عین حال موضوع فقط نگه داشتن تلفن نیست بلکه معتقد هستیم اپل سیستم عامل را طوری باز طراحی خواهد کرد تا کار یک دستی با این آیفون بزرگتر به راحتی کار با آیفون 4 اینچی باشد. نظر شما در این باره چیست؟

(عکس اصلی مطلب یک طرح مفهومی است)

 خط سیر خبرهای مرتبط با آیفون 4.8 اینچی

        لینک مطلب
 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، اخبار نمایشگر ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
1Car

 
 
 

ReadWrite و The Verge همزمان گزارش می دهند که HP در حال ساخت چند تبلت اندرویدی است. این کمپانی قدیمی و بزرگ که تجربه تلخی را با خرید Palm و WebOS در دنیای موبایل دارد، اینک در حال افزایش تلاش ها برای ساخت دستگاه های موبایل و ورود جدی تر به این عرصه است.

دو منبع خبری ناشناس به ReadWrite گفته اند که HP در آینده نزدیک یک تبلت اندرویدی با قلب تپنده تگرا 4 را معرفی خواهد کرد، تبلتی که از سال گذشته کار بر روی آن آغاز شده. در عین حال، گفته می شود که HP تحقیق بر روی یک تلفن هوشمند را هم شروع کرده که البته بعید است در سال 2013 عرضه شود.

تحقق این خبر می تواند یک برد بزرگ برای گوگل باشد زیرا ورود یکی از بزرگترین شرکای سخت افزاری مایکروسافت به دنیای اندروید، خبر از آینده خوب دستگاه های موبایل در مقابل کامپیوترهای سنتی در زمانه ای می دهد که بازار PC تحت تأثیر خیزش بازار POST-PC در حال نزول است.

قرار است HP در جریان کنفرانس جهانی موبایل که 7 تا 10 اسفند در بارسلون اسپانیا برگزار می شود، نشست های خصوصی برگزاری کند و احتمال آنکه در آنجا تبلت خود را پشت درهای بسته در معرض دید برخی از صاحب نظران قرار دهد، زیاد است. ولی زمان عرضه محصول، بعد از MWC خواهد بود

        لینک مطلب
 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

این روزها در مورد پرینترهای سه بعدی خبرهای زیادی می شنویم و افراد زیادی معتقد اند یکی از این پرینترها به زودی در خانه اغلب ما وجود خواهد داشت. اما برای اینکه بتوانید اشکال مورد نظرتان را پرینت کنید، لازم است ابتدا آنها را به صورت سه بعدی طراحی کنید.

طراحی سه بعدی هم کار ساده ای نیست و هر کسی نمی تواند طرح های پیچیده سه بعدی را بکشد. به همین خاطر همین اکنون بسیاری از کاربران از طرح های آماده موجود در سایت ها استفاده می کنند.


حالا شرکت اوتودسک که سازنده نرم افزارهای مهندسی مشهوری مانند اتوکد است، می خواهد طراحی سه بعدی را برای کاربران عادی ساده کند.

اپلیکیشن جدید این شرکت به نام 123D Creatureهم اکنون برای سیستم عامل آی او اس در دسترس قرار گرفته و به شما اجازه می دهد تا مخلوقات عجیب و غریب و تخیلی جالبی با آن به صورت سه بعدی طراحی کنید.


scaled-123d-creature_screen7.png

هر چند نمی توان آن را یک اپلیکیشن همه کاره و عالی تلقی کرد اما زاویه نگاه جدیدی به طراحی سه بعدی وارد می کند که کاربران زیادی را به خود جلب خواهد کرد. ضمن اینکه اگر یک پرینتر سه بعدی داشته باشید، می توانید آنها را پرینت کرده و حاصل تخیل تان را در دنیا واقعی هم داشته باشید. شاید هم ایده خوبی برای هدیه دادن باشد...

اپلیکیشن 123D Creature با قیمت ۲ دلار- ویدیوی شرکت اتودسک را در ادامه مطلب ببینید.


      لینک مطلب
 
 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

این روزها در مورد پرینترهای سه بعدی خبرهای زیادی می شنویم و افراد زیادی معتقد اند یکی از این پرینترها به زودی در خانه اغلب ما وجود خواهد داشت. اما برای اینکه بتوانید اشکال مورد نظرتان را پرینت کنید، لازم است ابتدا آنها را به صورت سه بعدی طراحی کنید.

طراحی سه بعدی هم کار ساده ای نیست و هر کسی نمی تواند طرح های پیچیده سه بعدی را بکشد. به همین خاطر همین اکنون بسیاری از کاربران از طرح های آماده موجود در سایت ها استفاده می کنند.


حالا شرکت اوتودسک که سازنده نرم افزارهای مهندسی مشهوری مانند اتوکد است، می خواهد طراحی سه بعدی را برای کاربران عادی ساده کند.

اپلیکیشن جدید این شرکت به نام 123D Creatureهم اکنون برای سیستم عامل آی او اس در دسترس قرار گرفته و به شما اجازه می دهد تا مخلوقات عجیب و غریب و تخیلی جالبی با آن به صورت سه بعدی طراحی کنید.


scaled-123d-creature_screen7.png

هر چند نمی توان آن را یک اپلیکیشن همه کاره و عالی تلقی کرد اما زاویه نگاه جدیدی به طراحی سه بعدی وارد می کند که کاربران زیادی را به خود جلب خواهد کرد. ضمن اینکه اگر یک پرینتر سه بعدی داشته باشید، می توانید آنها را پرینت کرده و حاصل تخیل تان را در دنیا واقعی هم داشته باشید. شاید هم ایده خوبی برای هدیه دادن باشد...

اپلیکیشن 123D Creature با قیمت ۲ دلار- ویدیوی شرکت اتودسک را در ادامه مطلب ببینید.


      لینک مطلب
 
 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پیش بینی های یک تحلیلگر موسسه Citi نشان می دهد که آیپد با رقابت های فزاینده ای روبرو خواهد بود. این رقبا نه تنها تبلت های ۷ اینچی هستند ، بلکه اولترابوک های صفحه لمسی هم جزئی از این داستان خواهند بود.

Glen Yeung تحلیلگر موسسه Citi پیش بینی می کند سهم بازار برای تبلت ده اینچی اپل در سال جاری علی رغم رونمایی نسل پنجم آن، همچنان کاهش خواهد یافت.

آیپد بزرگتر قبل از این هم توسط تقاضای بازار برای عموزاده کوچکترش آسیب دیده است. یونگ در گزارش خود می گوید پس از عرضه آیپد مینی در اکتبر، فروش فصل چهارم نسخه ده اینچی در آمریکا کاهش ۹ درصدی را نسبت به سال قبل تجربه کرد و این میزان در ژاپن به ۲۶ درصد رسید.

البته آیپد مینی تنها خار چشم تبلت ۱۰ اینچی اپل نبوده است.

گرایش مصرف کنندگان بیشتر به سوی تبلت های ۷ اینچی از قبیل گلکسی تب سامسونگ، کیندل فایر آمازون و نکسوس 7 گوگل بوده است. روی هم رفته، سهم بازار تبلت های هفت اینچی از 12.6 درصد در فصل دوم ۲۰۱۲ به 41.2 درصد در فصل چهارم ۲۰۱۲ رسیده است. در همین بازه زمانی سهم تبلت های ۱۰ اینچی در بازار جهانی از 67.3 درصد به 40.6 درصد سقوط کرده است.

و آیپد به تنهایی بخش قابل توجهی از سهم بازار را از دست داده است.

طبق آمار IDC، سهم اپل از بازار تبلت ها در فصل چهارم ۲۰۱۲ نزدیک به 43.6 درصد بود. این در حالی است که اپل بیش از 51.7 درصد بازار تبلت فصل آخر ۲۰۱۱ را از آن خود کرده بود. و البته طی این مدت سهم سامسونگ از 7.3 درصد به 15.1 درصد رسیده. ایسوس هم که تولید کننده نکسوس گوگل است، توانست سهم خود را از ۲ به 5.8 درصد برساند.

Yeung می گوید: «اما در ورای این اعداد و ارقام ساده، داده ها کاهش ویژه فروش آیپد ده اینچی در بازارهای رشد یافته را نشان می دهند. پس از تحلیل داده ها، با نگرانی های تازه ای درباره سلامت بازار تبلت های ده اینچی و هر نوع ابداع تازه ای در دنیای تبلت ها روبرو می شویم. البته هنوز نمی دانیم آیا باید روی آیپد مینی با نمایشگر رتینا یا آیپد ۵ سبکتر و نازکتر حساب باز کنیم یا خیر. اکنون به نظر می رسد اپل باید نگران توانایی اش در یکه تازی و سهم خواهی از بازار تبلت ها باشد.»

به گفته این تحلیلگر، تنها تبلت های ۷ اینچی نیستند که قیافه تهدید آمیزی گرفته اند. یونگ می گوید در سال جاری ابداعات بیشتری را در دنیای تبلت ها شاهد نخواهیم بود، اما وی به کامپیوترها و به خصوص اولترابوک ها بسیار امیدوار است.

اینتل استفاده از صفحه لمسی را در تمامی اولترابوک های مجهز به پردازنده هاسول این شرکت ضروری اعلام نموده است. این چیپ ساز همچنین امیدوار است قیمت ابزارهای جدید به کمتر از ۵۹۹ دلار برسد.

همان طور که می بینید، چنین ابزارهای لمسی و نازکی که تمام روز بتوانند شما را همراهی کرده و قدرت پردازشی خوبی هم داشته باشند، می توانند رقیبی توانمند و جان سخت برای آیپد و دیگر تبلت های ۱۰ اینچی بازار باشند.

شاید چندان حق با استیو جابز نبوده و اپل کمی دیر وارد بازی ۷ اینچی ها شده باشد. اما باید دید تیم کوک چگونه این بازی را پیش خواهد برد. پیش بینی شما در این خصوص چیست؟

      لینک مطلب
 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


 


چه قرار است شرکت فیات ماشین اسپورت Alfa Romeo 4C خود را در اواخر سال جاری میلادی روانه بازار کند، اما بالاخره امروز به شکل رسمی برخی تصاویر و مشخصات فنی آن را معرفی نمود. این ماشین اسپورت که قرار است در نمایشگاه اتومبیل ۲۰۱۳ ژنو رونمایی شود، ظاهری همانند عکس بالا خواهد داشت.

هرچند مشخصات اعلام شده هنوز نهایی نیستند و ممکن است تا زمان عرضه تغییر کنند، اما فعلا می دانیم که این اتومبیل زیبا از بیشینه قدرت ۲۳۵ اسب بخار بهره می برد. در زیر کاپوت آن هم یک موتور ۴ سیلندر توربو شارژ بنزینی ۱۷۵۰ سی سی خوابیده است. ضریب قدرت به وزن این ماشین هم ۴ کیلوگرم بر اسب بخار اعلام شده است. گفته می شود سرعت آلفا رومئو 4C تقریبا در 4.5 ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر می رسد.

در این ماشین سعی شده که تعادل میان مصرف بهینه سوخت و سرعت مناسب حفظ شود. به همین منظور از دریچه زماندار دوگانه متغیر، تزریق مستقیم گاز و سیستم کنترلی تمیز کننده موتور استفاده شده است. نیروی گشتاور موتور تا ۱۴۰۰ دور در دقیقه می رسد و سیستم انتقال قدرت از نوع خودکار Alfa TCT است. البته امکان تعویض دنده با استفاده از پدال را هم فراهم می آورد. ولی شیوه کار آن با سیستم های انتقال نیروی دستی مرسوم کاملا متفاوت است.

در این ماشین تنظیم حالات مختلف رانندگی به شکل جالبی شبیه تنظیمات دوربین عکاسی هستند: طبیعی، تمامی آب و هواها، پویا (دینامیک) و مسابقه! آلفا رومئو 4C احتمالا با قیمتی بیش از ۵۵ هزار دلار راهی بازار خواهد شد، اما در خصوص زمان عرضه آن چیزی اعلام نشده است. 


نوع مطلب : خبر های تکنولوژی جدید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
استارت آپی است که با هدف آوردن اپلیکیشن های اندرویدی به کامپیوترهای ویندوزی و مک ها تاسیس شده است. این شرکت امروز از نسخه نهایی نرم افزار App Player خود رونمایی کرد که برای استفاده در کامپیوترهای ویندوز 8 و سرفیس پرو مایکروسافت بهینه سازی شده است.

این حرکت یک برنامه گسترده است که پس از توافق با برخی از نامهای بزرگ اکوسیستم PC همچون ایسوس، ام اس آی  و AMD آغاز شده بود. اکنون لنوو، اچ پی و دل هم به این حرکت پیوسته اند. امروز با معرفی نسخه ویژه ویندوز 8 این برنامه و همچنین پشتیبانی از سرفیس پرو برای اولین بار، می توان گفت که نقطه عطفی مهم و حیاتی برای این سیستم عامل و مایکروسافت در پیش رو است.

حالا به کمک BlueStacks کاربران می توانند بیش از ۷۵۰ هزار اپلیکیشن اندروید را بر روی کامپیوترهای ویندوز 8 خود اجرا کنند. این می تواند یک گام بسیار بزرگ برای سیستم عاملی باشد که فعلا تنها ۳۵هزار اپلیکیشن را در اپ استور خود لیست کرده است.

روزن شارما مدیرعامل BlueStacks می گوید: «سرفیس پرو یک ابزار ابداعی عالی است، اما هیچ اپلیکیشن برجسته ای ندارد. اما این کار ما مشکل را حل می کند و ارزش افزوده فراوانی برای خریداران به ارمغان می آورد.»bluestacks-charm-menu-for-win8-from-app-002-500px-narenji-ir.jpg


برای شخصی سازی این نرم افزار در سیستم عامل جدید، BlueStacks به شما امکان می دهد که پلیر را در یکی از کاشی های صفحه اول ویندوز 8 قرار دهید و همچنین در حالت تمام صفحه واقعی از آنها استفاده کنید. همچنین در این پلیر اپلیکیشن های اندروید می توانند از سنسور های حرکتی سرفیس پرو و دیگر تبلت های ویندوز 8 هم بهره ببرند.
 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
می دانیم که گوگل بیش از هر چیز یک شرکت تبلیغاتی است و اغلب درآمدش را هم از همین راه به دست می آورد. برای مثال در سه ماهه آخر ۲۰۱۲ بیش از ۹۴ درصد درآمد گوگل بر پایه تبلیغات بوده است. و شواهد حاکی از آن است که در سال جاری درآمدهای این شرکت بیش از پیش به تبلت ها وابسته شود.
بر اساس تخمین شرکت Marin Software درآمد شرکت گوگل از تبلیغات تبلتی در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۵ میلیارد دلار خواهد بود. بخش بزرگی از این درآمد هم به دلیل تغییر جدیدی است که از هفته گذشته در سیستم تبلیغات این شرکت اعمال شده و تبلیغ دهندگان را ملزم می سازد تا حتی اگر مجموعه هدف تبلیغ شان کاربران کامپیوتر هستند، هزینه تبلیغات تبلت را هم بپردازند. زیرا گوگل می گوید که میزان تاثیر گذاری هر دو این ابزارها یکسان است.

میزان تاثیر تبلیغات تبلتی گوگل در سال ۲۰۱۲ به ۳۱ درصد می رسید. انتظار می رود که تا پایان ۲۰۱۳ قیمت عرضه تبلیغات در تبلت ها با عرضه تبلیغات در ابزارهای دسکتاپ برابری کند. هم اکنون ارائه تبلیغ در تبلت ۱۷ درصد ارزش تبلیغ در کامپیوترهای دسک تاپ را دارد.

انتظار رشد دو برابری ارزش تبلیغ، همراه با رکوردهای فروش تبلت، باعث می شود که به اعداد چشم گیری در درآمد تبلیغاتی گوگل از این ابزار برسیم. در سال ۲۰۱۲ ابزارهای موبایل درآمد ۸ میلیارد دلاری را برای گوگل به ارمغان آوردند. ولی Marin انتظار دارد که تبلت ها به تنهایی در ۲۰۱۳ درآمد ۵ میلیارد دلاری را به جیب گوگل سرازیر کنند.
با این اوصاف، به نظر می رسد که گوگل هر میزان در iOS سرمایه گذاری کند تا موتورجستجوی پیش فرض آن باقی بماند، باز هم برنده بازی خواهد بود. زیرا آیپد هنوز نیمی از بازار تبلت را در دست دارد. 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
اخبار تکنولوژی جدید
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic