اخبار تکنولوژی جدید
اخبار فناوری، موبایل، تبلت، گجت ها و تازه های علمی روز
درباره وبلاگ


مکانی برای آشنایی با ابزارها و اخبار داغ دنیای فناوری. ... بر روی نوعی تکنولوژی کار می کند که می تواند احساسات و زبان بدن شما را بفهمد. ... دستگاه های همراه در استفاده از چیپ های اش، مدتی است که به یک حوزه جدید وارد شده، آن هم با رویکردی کاملاً متفاوت.
مدیر وب سایت : رضا مختار

مدیر وبلاگ : رضا مختار
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
شما بیشتر دوست دارید در مورد کدام گزینه بحث شود؟

برچسبها

اکنون که آیپد مینی ۲ با صفحه نمایش رتینا وارد بازار شده است، شما این شانس را دارید تا آیپد مینی نسل یک را با قیمت کمتری تهیه نمایید.

اپل اعلام کرده است که آیپد مینی ۱ در سبد محصولات این کمپانی باقی خواهد ماند و خود را برای رقابت با قیمت بسیار پایین تبلت رقبایی همچون گوگل و آمازون، آماده خواهد کرد. آیپد مینی نسل اول که در سال گذشته با قیمت ۳۲۹ دلار برای اولین بار معرفی شد، اکنون با کاهش قیمت، تنها با ۲۹۹ دلار قابل تهیه خواهد بود؛ البته فقط نسخه ۱۶ گیگابایتی آن. مدل سلولار نیز با قیمت ۴۲۹ دلار به فروش می رسد.

با وجود اینکه نکسوس ۷ با قیمت ۲۲۹ دلاری خود، هنوز هم گزینه ارزان تری در مقایسه با تبلت اپل به حساب می آید، اما آمار فروش نسل قبلی آیپد مینی، نشان می دهد که این محصول در میزان محبوبیت اوضاع بسیار خوبی را در میان کاربران دارا است. جالب است بدانید که نسل قبلی آیپد مینی در اولین آخر هفته پس از عرضه اش به بازار، موفق شد به رکورد ۳ میلیون دستگاه فروش رفته، دست یابد.


نوع مطلب : اخبار جدید موبایل، اخبار آیفون و آیپد، 
برچسب ها : اپل قیمت آیپد مینی نسل اول را کاهش داد؛ شروع از ۲۹۹ دلار اکنون که آیپد مینی ۲ با صفحه نمایش رتینا وارد بازار شده است، شما این شانس را دارید تا آیپد مینی نسل یک را با قیمت کمتری تهیه نمایید. اپل اعلام کرده است که آیپد مینی ۱ در سبد محصولات این کمپانی باقی خواهد ماند و خود را برای رقابت با قیمت بسیار پایین تبلت رقبایی همچون گوگل و آمازون، آماده خواهد کرد. آیپد مینی نسل اول که در سال گذشته با قیمت ۳۲۹ دلار برای اولین بار معرفی شد، اکنون با کاهش قیمت، تنها با ۲۹۹ دلار قابل تهیه خواهد بود؛ البته فقط نسخه ۱۶ گیگابایتی آن. مدل سلولار نیز با قیمت ۴۲۹ دلار به فروش می رسد. با وجود اینکه نکسوس ۷ با قیمت ۲۲۹ دلاری خود، هنوز هم گزینه ارزان تری در مقایسه با تبلت اپل به حساب می آید، اما آمار فروش نسل قبلی آیپد مینی، نشان می دهد که این محصول در میزان محبوبیت اوضاع بسیار خوبی را در میان کاربران دارا است. جالب است بدانید که نسل قبلی آیپد مینی در اولین آخر هفته پس از عرضه اش به بازار، موفق شد به رکورد ۳ میلیون دستگاه فروش رفته، دست یابد.،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
اپل همواره اهمیت خاصی برای لوازم جانبی دستگاه هایش قائل بوده و طبیعی است که پس معرفی iPad Air و iPad Mini 2 انتظار لوازم جانبی جدیدی را نیز از سوی این شرکت داشته باشیم.

در کنفرانس امشب، اپل برای آیپد های جدیدش که اکنون یکی از آن ها بسیار باریک تر شده ، Case جدیدی را معرفی کرد که از لحاظ طراحی مشابه نمونه قبلی است و با قیمت ۳۹ دلار عرضه می شود. نمونه ای چرمین نیز اکنون برای کاربرانی که علاقه دارند حس لوکس تری از Case خود داشته باشند ارائه شده که با قیمت ۷۹ دلار در دسترس خواهد بود.


نوع مطلب : اخبار آیفون و آیپد، خبر های تکنولوژی جدید، اخبار جدید موبایل، 
برچسب ها : کاور های جدید برای آیپد ایر و آیپد مینی ۲ ؛ شروع قیمت ها از ۳۹ دلار اپل همواره اهمیت خاصی برای لوازم جانبی دستگاه هایش قائل بوده و طبیعی است که پس معرفی iPad Air و iPad Mini 2 انتظار لوازم جانبی جدیدی را نیز از سوی این شرکت داشته باشیم. در کنفرانس امشب، اپل برای آیپد های جدیدش که اکنون یکی از آن ها بسیار باریک تر شده، Case جدیدی را معرفی کرد که از لحاظ طراحی مشابه نمونه قبلی است و با قیمت ۳۹ دلار عرضه می شود. نمونه ای چرمین نیز اکنون برای کاربرانی که علاقه دارند حس لوکس تری از Case خود داشته باشند ارائه شده که با قیمت ۷۹ دلار در دسترس خواهد بود.،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
اپل در کنفرانس امشب پس از معرفی iPad Air ، نسل دوم آیپد مینی را نیز معرفی کرد. این تبلت کوچک که پیش از تصاویر بسیاری از آن لو رفته بود، نسبت به نسل قبلی خود، نمایشگر خود را مجهز شده به تکنولوژی رتینا می بیند. این تکنولوژی بدین معنا است که صفحه نمایش ۷.۹ اینچی آیپد مینی ۲، می تواند تصاویری با کیفیت 1536 × 2048 را پخش نماید.

پردازنده دستگاه چیپ ۶۴ بیتی A7 اپل است که در iPad Air نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این محصول از ماه نوامبر عرضه می شود و قیمت مدل wifi آن 399 دلار و مدل سیم کارت خور آن 529 دلار اعلام شده است.

بر خلاف شایعات اثری از اسکن اثر انگشت در آیپد مینی ۲ دیده نمی شود.


نوع مطلب : اخبار آیفون و آیپد، اخبار جدید موبایل، اخبار جدید تبلت و نوت بوك، 
برچسب ها : آیپد مینی ۲ با صفحه نمایش رتینا رسما معرفی شد؛ شروع قیمت از ۳۹۹ دلار اپل در کنفرانس امشب پس از معرفی iPad Air، نسل دوم آیپد مینی را نیز معرفی کرد. این تبلت کوچک که پیش از تصاویر بسیاری از آن لو رفته بود، نسبت به نسل قبلی خود، نمایشگر خود را مجهز شده به تکنولوژی رتینا می بیند. این تکنولوژی بدین معنا است که صفحه نمایش ۷.۹ اینچی آیپد مینی ۲، می تواند تصاویری با کیفیت 1536 × 2048 را پخش نماید. پردازنده دستگاه چیپ ۶۴ بیتی A7 اپل است که در iPad Air نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این محصول از ماه نوامبر عرضه می شود و قیمت مدل wifi آن 399 دلار و مدل سیم کارت خور آن 529 دلار اعلام شده است. بر خلاف شایعات اثری از اسکن اثر انگشت در آیپد مینی ۲ دیده نمی شود.،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
همانطور که انتظار می رفت اپل امروز از نسل جدید آیپد پرده برداری کرد. آیپد جدید iPad Air نام دارد و همانطور که از نام آن می توانید حدس بزنید، از لحاظ ضخامت و وزن یک جهش فوق العاده داشته است.

آیپد جدید از طراحی iPad mini که در سال گذشته معرفی شد، پیروی می کند و نسبت به مدل قبلی خود بسیار سبک تر و باریک تر شده. اپل لبه های کناری صفحه نمایش را بسیار باریک کرده و از این طریق موفق شده بدون قربانی کردن ابعاد صفحه نمایش، دستگاهی خوش دست تر را در اختیار کاربران قرار دهد.

به گفته اپل آیپد جدید ۲۰ درصد باریک تر شده و ضخامت آن تنها ۷.۵ میلیمتر است. این دستگاه وزنی بالغ بر ۴۶۹ گرم دارد، نمایشگر آن ۹.۷ اینچ و از نوع رتینا است و در نهایت در داخل خود چیپ A7 و M7 را به همراه دارد.


نوع مطلب : اخبار آیفون و آیپد، اخبار جدید تبلت و نوت بوك، اخبار جدید موبایل، 
برچسب ها : آیپد جدید رسما معرفی شد: iPad Air همانطور که انتظار می رفت اپل امروز از نسل جدید آیپد پرده برداری کرد. آیپد جدید iPad Air نام دارد و همانطور که از نام آن می توانید حدس بزنید، از لحاظ ضخامت و وزن یک جهش فوق العاده داشته است. آیپد جدید از طراحی iPad mini که در سال گذشته معرفی شد، پیروی می کند و نسبت به مدل قبلی خود بسیار سبک تر و باریک تر شده. اپل لبه های کناری صفحه نمایش را بسیار باریک کرده و از این طریق موفق شده بدون قربانی کردن ابعاد صفحه نمایش، دستگاهی خوش دست تر را در اختیار کاربران قرار دهد. به گفته اپل آیپد جدید ۲۰ درصد باریک تر شده و ضخامت آن تنها ۷.۵ میلیمتر است. این دستگاه وزنی بالغ بر ۴۶۹ گرم دارد، نمایشگر آن ۹.۷ اینچ و از نوع رتینا است و در نهایت در داخل خود چیپ A7 و M7 را به همراه دارد.،
لینک های مرتبط :
نظرات ()

اگر شما هم از مشتاقان ستاره شناسی و علم نجوم باشید، حتما یکی از سرگرمی های تان تماشای آسمان و عکاسی از ستارگان است. اما معمولا اختر-عکاسی با دوربین های معمولی دردسرهای فراوانی دارد. چه خوب می شد دوربینی داشتیم که به صورت ویژه برای خلق عکس های زیبا از آسمان شب مهندسی و طراحی شده بود!

خب، کانن هم مثل شما عاشق آسمان شب است و 60Da را هم برای منجمان و علاقمندان به ستاره شناسی فراهم آورده است. کسانی که ترجیح می دهند دکمه شاتر دوربین شان را به جای گلها و دیگر اشیاء ساکن زمین، رو به کهکشان ها و اجرام آسمانی بفشارند.

بنا به گفته کانن، این دوربین دارای فیلتر مادون قرمز ویژه و سنسور کاهش نویز با میزان حساسیت بالای hydrogen-alpha است. این دوربین از سنسور سی موس ۱۸ مگاپسکسلی APS‪-‬C و صفحه نمایش ال سی دی ۳ اینچی بهره می برد. علاوه بر این به یک سیستم فوکوس خودکار ۹ نقطه ای و خروجی تلویزیون هم مجهز شده است. قابلیت عکس برداری بدون صدا را هم از 5D Mark III به ارث برده است. ایزو آن به صورت عادی تا ۶۴۰۰ است و البته جهت عکاسی در نور بسیار کم می توان آن را تا ۱۲۸۰۰ افزایش داد.

کانن همچنین این دوربین را به یک ریموت کنترل RA‪-‬E3 مجهز کرده است که به شما اجازه عکس برداری با مدت زمان باز بودن روزنه تا ۳۰ ثانیه را هم می دهد. علاوه بر این برای عکس برداری های طولانی مدت بدون مشکل تمام شدن شارژ باتری، یک کیت آداپتور AC هم به همراه این دوربین ۱۴۹۹ دلاری عرضه خواهد شد. شما می توانید Canon EOS 60Da را از اواخر همین ماه میلادی در فروشگاه های منتخب کانن بیابید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

در روز هایی که تقریبا در یک گوشی کوچک همه چیز پیدا می شود، چرا از حال مشاهیر کشورمان بی‌خبر باشیم ؟ اپلیکیشن مشاهیر با جمع آوری شرح حال بیش از ۲۲ هزار نفر از مشاهیر ایران زمین، مجموعه ای ارزشمند را در تلفن شما قرار می دهد. شما در این اپلیکیشن می توانید قهرمان خود را بر اساس رشته فعالیتش مانند شعر، سیاست، ورزش، عرفان و ... پیدا کرده و راجع به وی به مطالعه بپردازید.

این برنامه با بهره گیری از فونت های متعددی مانند فونت نستعلیق، محیط زیبایی را برای کاربر فراهم کرده است. شما همچنین می توانید متون موجود در برنامه را کپی کرده و آنها را ایمیل کنید. این برنامه که برای آیفون تهیه شده است، دارای رابط کاربری آیپد نیز می باشد و علاقه مندان می توانند آنرا به قیمت 2.99 دلار از اپ استور دانلود کنند.

به مرور به تعداد اپلیکیشن های فارسی تلفن های هوشمند افزوده می شود، در نازک نارنجی نیز با برخی از آنان مانند لغتنامه دهخدا، اپلیکیشن های اطلاع از نرخ ارز و طلا و ... آشنا شدیم. اما به نظر شما جای چه برنامه هایی برای فارسی زبانان خالی است؟ نظرات شما می تواند راهنمای توسعه دهندگان در آینده باشد.نوع مطلب : اخبار آیفون و آیپد، خبر های تکنولوژی جدید، اخبار جدید موبایل، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
بر مبنای ارقام ارائه شده توسط اوراکل و بررسی‌های چارلز آرتور از گاردین، گوگل از سال 2008 تا کنون حدود 550 میلیون دلار از اندروید درآمد داشته است. و در مقابل، بخش بزرگی از درآمد گوگل در صنعت موبایل، از آگهی‌های عرضه شده به کاربران آیفون حاصل شده است.

هم اکنون گوگل سالانه حدود 2.5 میلیارد دلار در صنعت موبایل درآمد دارد، که بیشتر آن از طریق آگهی‌ها حاصل می‌شود. و ارقام حاصله نشان می‌دهد که بخش اعظم این درآمد، از دستگاه‌های مجهز به iOS کسب شده. این بدان معنا است که درآمد اندروید برای گوگل، در مقابل درآمد فوق‌العاده‌ حاصل از آیفون، خیلی کوچک جلوه می‌کند.

بر اساس برخی آمارها، 97 درصد از جستجوهای موبایلی از طریق گوگل انجام می‌شود. اگر نگوییم شگفت‌آور و باورنکردنی است، این میزان سهم کلانی است. ولی بر اساس اظهارات خود گوگل، تقریبا دو سوم از این جستجوها با استفاده از ابزارهای دارای iOS صورت می‌پذیرد.

ولی این فقط حجم جستجوها نیست که مسئله است. به یاد بیاورید که گوگل شرکتی است که حیات اولیه‌اش را مدیون درآمد حاصل از تبلیغات موازی با خدمات جستجو است. در حالی که کسب و کار جستجوی دسکتاپ همچنان برای گوگل خوب پیش می‌رود، آشکار است که به زودی جستجوهای موبایلی به انتخاب اول مردم برای جستجو در اینترنت بدل خواهد شد.اندروید با نرخ رشد سریعی فراگیر می‌شود. 550 هزار فعال‌سازی در روز، و هر یک از اینها مساوی با یک منبع بالقوه برای درآمد تبلیغاتی گوگل است. ولی iOS نیز در حال رشد است و اعداد نشان می‌دهند که مرور اینترنت با استفاده از دستگاه‌های ساخت اپل فرسنگ‌ها جلوتر از اندروید است. بر این اساس، تأثیر دستگاه‌های اپل بر درآمد گوگل، بسیار زیاد است، حتی بیش از دو سومی که پیشتر به آن اشاره شد.

اندروید بخش بزرگی از بازار موبایل است، ولی درآمد آن در قیاس با درآمد جستجو بر روی کامپیوتر و لپ تاپ، برای گوگل ناچیز است. اینکه آیا کسب و کار اندروید در این مقطع برای غول جستجوی اینترنتی قابل تحمل است را، فقط خود گوگل می‌تواند بگوید، اما اصلاً به نظر نمی‌رسد که سود مناسبی داشته باشد. در واقع، مشکل این است که گوگل نمی‌تواند حضور در بازار موبایل را نادیده بگیرد، ولی این حضور به نظر می رسد که میلیاردها دلار از درآمدش را می‌بلعد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

هکرها معمولا به جان سخت افزار و نرم افزار کامپیوترها می افتند تا راهی برای انجام کارهایی پیدا کنند که به صورت عادی امکان انجامش وجود ندارد. حالا جناب Dmitry Grinberg تصمیم گرفته تا کشف کند حداقل سیستم مورد نیاز برای راه اندازی یک کامپیوتر لینوکسی چه می تواند باشد!

معمولا همه فکر می کنند که لینوکس به پردازنده ۳۲ بیتی و واحد مدیریت حافظه مدرن (MMU) بالای یک مگابایت نیاز دارد. البته این اعداد چندان هم دقیق نیستند. زیرا کامپیوتری که لینوس توارلدز برای توسعه و ساخت لینوکس از آن استفاده کرد، دارای یک پردازنده اینتل 80386 بود. این پردازنده اولین سی پی یو ۳۲ بیتی تجاری با قابلیت مدیریت حافظه قابل قبول بود. البته آقای گرینبرگ چندان طرفدار اسراف در مصرف بیت ها نیست و قبلا توانسته بود که لینوکس را با میکروکنترلر ATmega1284p هشت بیتی با کلاک ۲۴ مگاهرتز و ۱۶ کیلوبایت حافظه SRAM بر روی یک فلش ۱۲۸ کیلوبایتی بوت کند.

البته در تلاش بعدی، وی نتوانست با مشکل محدودیت رم کنار بیاید و مجبور به استفاده از یک مموری قدیمی ۳۰ پین ۱۶ مگابایتی SIMM شد. وی همچنین یک کارت حافظه یک گیگابایتی به مجموعه اش اضافه کرد که در پشت صفحه مدار لحیم شده و حاوی نسخه ای از اوبونتو 9‪.‬04 است.

وی برای فایق آمدن بر مشکل نیاز اوبونتو به پردازنده ۳۲ بیتی، یک شبیه ساز ARMv5 نوشت. این برنامه یک پردازنده ۳۲ بیتی با واحد مدیریت حافظه را شبیه سازی می کند. در نهایت این کامپیوتر تنها با سرعت پردازشی 6‪.‬5 کیلو هرتز راه افتاد، یعنی چیزی بیش از ۳۰۰ هزار بار ضعیف تر از پردازنده های مدرن امروزی!

خب، فکر می کنید این کامپیوتر 6‪.‬5 کیلوهرتزی چقدر کند است؟ کامپیوتر آقای Grinberg تقریبا ۲ ساعت زمان لازم دارد تا به خط فرمان برسد و بالا آمدن کامل اوبونتو روی آن ۴ ساعت طول می کشد. وی می گوید که بهتر است روی این سیستم از خیر باز کردن پنجره ها بگذرید، چون هرکدام از آنها زمان بسیار بیشتری را برای اتمام کار لازم دارند. برای انجام هر کار پیچیده و گرافیکی هم احتمالا باید روزها منتظر بمانید. البته استفاده از دستورات در خط فرمان بسیار سریعتر بوده و هر کدام حدود یک دقیقه زمان می برند.

شاید تنها حسن این کامپیوتر را بتوان سادگی بیش از حد و راحتی ساخت آن دانست. این کامپیوتر برای گرینبرگ تنها ۲۰ دلار تمام شده است. او کامپیوترش را ارزان ترین، کندترین و ساده ترین پی سی لینوکسی دنیا می داند. البته من Raspberry Pi بیشتر ترجیج می دهم. زیرا تنها چند دلار گران تر است. به همین سادگی و حتی کوچکتر است. لینوکس را هم در کمتر از یک دقیقه بوت می کند. نظر شما چیست؟


نوع مطلب : اخبار رایانه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

تقریبا دو سال از شروع آزمایش اتومبیل های بدون راننده گوگل می گذرد و کم کم زمان آن رسیده که شاهد ورود آنها به بازار باشیم. حال یک مرد نابینای کالیفرنیایی نام خود را به عنوان اولین مشتری این اتومبیل ثبت کرده است. وی در اولین رانندگی خود بعد از سالها (از زمانی که ۹۵ درصد بینایی اش را از دست داده)، با یک دستگاه تویوتا Prius مجهز به سیستم کنترل خودکار گوگل به رستوران Taco Bell رفته، سپس لباسش را از خشک شویی گرفته و به خانه برگشته است.

وی می گوید: «این ماشین می تواند زندگی مرا تغییر دهد و به من استقلال و امکان تصمیم گیری جهت رفتن به مکان های مختلف را، بدون نیاز به کمک دیگران بدهد.» گوگل در اقدامی جالب این مشتری تازه خود را «self-driving car user #0000000001» نامیده است که نشان از بلند پروازی این شرکت در پروژه ماشین بدون راننده دارد: کاربر شماره ‪#‬0000000001 اتومبیل راننده-خودکار!

گوگل ویدیوی اولین سفر آقای ماهان را در اکانت گوگل پلاس خود منتشر کرده و اعتقاد دارد که این اتومبیل می تواند کمک بزرگی برای نابینایان و افراد دچار ناتوانی های مختلف باشد. این شرکت می گوید: «هنوز چیزهای زیادی باقی مانده که باید طراحی و تست شوند. اما ما تا اینجا بیش از ۳۲۱هزار کیلومتر سفر تحت کنترل و رانندگی کامپیوتر را با موفقیت پشت سر گذاشته ایم. این موضوع پشتوانه عظیم و تجربه بزرگی است که می تواند حامی ما در ادامه این راه باشد»

به نظر شما چنین اتومبیل هایی تا چه حد می توانند کاربردی باشند؟ چه استفاده های دیگری را در آینده برای آنها پیش بینی می کنید؟

منبع:تکنولوژی در دست ماستنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
اگر بخواهید یک تلفن اندرویدی بخرید محصول کدام شرکت را انتخاب می کنید؟ فارغ از اینکه طرفدار کدام شرکت هستید، هنگام انتخاب یک تلفن اندرویدی باید به یک نکته مهم توجه کنید: آپدیت سیستم عامل. ماه ها است که اندروید 4.0 وارد بازار شده اما هنوز آپدیت بسیاری از تلفن های اندرویدی با وجود اینکه قابلیت استفاده از این سیستم عامل را دارند از راه نرسیده است.

اینکه تیم نرم افزاری هر شرکت چگونه و با چه سرعتی روی ارتقا تلفن ها و تبلت ها به جدیدترین نسخه سیستم عامل کار می کنند نکته مهمی است که شاید در انتخاب محصول توسط شما موثر باشد.

در این مطلب که توسط Computer World تهیه شده، وضعیت هر کدام از شرکت های مشهور دنیا در آپدیت دستگاه ها به جدید ترین نسخه اندروید بررسی و به هر یک از آنها یک امتیاز داده شده است. (برای دستگاه هایی که امکان سخت افزاری لازم را برای آپدیت به اندروید 4.0 داشته اند) در ادامه مطلب می توانید ببینید که هر یک از شرکت ها چگونه عمل کرده اند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

این روزها ارتباط های ویدیویی از راه دور برای برگزاری جلسات همه جا فراگیر شده و فاصله ها را نزدیک کرده است. حالا یک تیم از محققین دانشگاه اوساکا دستکش رباتیکی طراحی کرده اند که می تواند دست دادن را هم شبیه سازی کند تا در تله کنفرانس ها احساس نزدیکی بیشتری داشته باشید. با وجود این دستکش رباتیک قرار است در آینده ای نه چندان دور، ارتباطات از راه دور ملموس تر و صمیمی تر شود.

 

برای ساختن یک دست رباتیک، فرایند شبیه سازی در این پروژه از سه زاویه جنس، درجه حرارت و میزان نیروی وارد کننده مورد بررسی قرار گرفته است.

 

ماده ای شبیه به دست انسان، سیلیکون و اسفنج ترکیبات مورد استفاده در ساخت این دستکش هستند. نتایج یک بررسی نشان داد دمای دست افراد معمولا 32 درجه سانتیگراد است. اما به منظور القای یک حس گرم و طبیعی در هنگام دست دادن با این ربات، یک لایه گرم کن، دمای 37 درجه سانتیگراد را ایجاد می کند.

 

این دستکش فعلا با یک میزان فشار غیر قابل تغییر دست همه را به گرمی می فشرد. اما به گفته سرپرست تیم، در مراحل بعدی توسعه این ربات بر روی سنسور فشاری کار خواهد شد که بتواند میزان فشار اعمال شده از طرف افراد را اندازگیری کرده و دقیقا همان میزان فشار را متقابلا اعمال کند.

 

طراحی این دستکش رباتیک در حال حاضر شاید چندان خلا خاصی در ارتباطات از راه دور را پر نکند اما این ایده ای است که در آینده می تواند پیشرفت های زیادی به همراه داشته باشد. کافی است در شروع، ترکیب آن را با سنسور کینکت مایکروسافت برای کنترل از راه دور این دست را در نظر بگیرید.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
احتمالا به لطف اخبار گوناگون در خصوص عینک های هوشمند و استفاده از واقعیت افزوده، که حتی شرکت گوگل را هم وارد این کارزار کرده، با این فناوری آشنایی دارید. به نظر می رسد در هر فناروری نوظهوری ژاپن باید یکی از اولین ها باشد. اپسون با عرضه جهانی عینک Moverio BT‪-‬100 توانسته یکی از اولین عینک های اندرویدی دنیا را به صورت تجاری روانه بازار کند.

کاربر با این عینک می تواند به جستجوی در اینترنت و صفحات وب بپردازد. به لطف میکروپروژکتورهای درون عینک، ویدیوهای دوبعدی و سه بعدی را با کیفیت qHD به تماشا بنشیند. و با گوشی های نصب شده روی عینک همه صداهای لازم را بشنود. البته نگران نباشد که گاه و بیگاه به در و دیوار بخورد! زیرا صفحات نمایش این عینک از نوع نیمه شفاف بوده و علاوه بر آن به صورت لولایی بالا رفته و جلوی دید را کاملا باز می کنند.

نکته جذاب عینک اپسون، سیستم عامل اندروید آن است که به شما امکان نصب هزارن برنامه و بازی مختلف را می دهد. حال شما می توانید در هر مکانی بر روی صفحه ای معادل یک نمایشگر ۸۰ اینچ ، مشغول پرتاب پرندگان و شکار خوک ها در مدار زمین شوید. این عینک علاوه بر رابط کاربری اندرویدی ویژه خود، امکان پشتیبانی از کارت های حافظه MicroSD و کول دیسک را هم دارد.

و البته مهمترین موضوع قیمت این گجت جذاب است که ۶۹۹ دلار برای تان خرج برمی دارد


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
هنگامی که انسان درآمدی میلیونی و شاید میلیاردی داشته باشد و از زندگی یکنواخت افزایش سود سهام و پول روی پول گذاشتن خسته شود، چکار باید کند؟ Jeff Bezos موسس و مدیرعامل سایت آمازون یک راه حل جالب پیدا کرده است. جستجو و اکتشاف: و چه چیزی بهتر از موتورهای آپولو ۱۱.

آقای Bezos در وب سایت خود با نام سفرهای بیزوز اعلام کرده که وی و تیم جستجوگرش موفق شده اند محل سقوط موتورهای Rocketdyne F-1 را که در سال 1969 خدمه Apollo 11 را به ماه رساند، پیدا کنند.

بیزوز در Bezos Expeditions می نویسد که : «من خوشحالم که اعلام کنم با استفاده از هنر و توانایی سونارهای دریایی عمیق، تیم ما توانسته موتورهای آپولو ۱۱ را در عمق ۴۲۰۰ متری دریا پیدا کند.» به نظر می رسد قدم بعدی آقای کاشف، بیرون آوردن این موتورهای راکت و انتقال آنها به خشکی باشد.

حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم برنامه آقای Bezos و تیمش برای بیرون کشیدن این غول های فلزی از گورستان عمیق و خطرناک شان چیست. هر موتور F1 تقریبا 5‪.‬8 متر ارتفاع و ۸۰۰۰ کیلوگرم وزن دارد. و هر راکت Saturn V دارای ۵ موتور است. مهمتر از وزن و اندازه این موتورها، فرسایش و تخریبی است که در زندگی ۴۳ ساله آنها در کف دریا، روی داده و تحمل چنین سفر مشکلی به سطح زمین را برای آنها مشکل می کند.

نکته جالب این است که پیدا کردن موتورهای آپولو ۱۱ اولین کشف آقای بیزوز نیست و وی قبل از آن ساعت ۱۰هزار ساله ای را یافته و احیا کرده است. فکر می کنید پروژه بعدی آقای آمازون چیست؟ شما چه پیشنهادی برای سفرهای اکتشافی وی دارید؟


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

کاربران علاقه مند به فتوشاپ برای بازی با نسخه جدید این برنامه جذاب، نسخه بتای آن را در هفته اول عرضه، بیش از ۵۰۰ هزار بار دانلود کردند. این برنامه که پنجشنبه هفته پیش برای دانلود عرضه شد ، برخی ابزارهای جدید برای ویرایش متن، امکانات ویرایش سه بعدی و ویرایشگر ویدیویی را دارا است. به عقیده برخی این نسخه فتوشاپ گامی به سوی تغییر و تکامل محصول مشهور Adobe از ابزار ویرایش عکس به یک ابزار ویرایش فیلم و عکس است. حال باید دید پس از عرضه نسخه غیر رایگان فتوشاپ CS6 در نیمه اول سال جاری، چه تعداد از این مشتاقان نسخه رایگان، حاضر به پرداخت ۶۹۹ دلار هزینه برای داشتن نسخه نهایی خواهند بود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
اگر چند سال پیش کسی درباره صفحات نمایشگر منعطف صحبت می کرد، گفته های وی را در حد ایده یک فیلم علمی-تخیلی جدی می گرفتند. ولی این ایده هر روز گامی به سوی واقعیت نزدیک تر می شود. پس از اعلام ورود سامسونگ به عرصه تکنولوژی صفحه انعطاف پذیر در رقابت با نوکیا، در اواخر سال میلادی گذشته، اکنون نوبت به LG رسیده است که به جای وعده دادن، آستین بالا زده و دست به کار شود.

در اولین قدم، ال جی امروز اعلام کرد که تولید تجاری نمایشگر کاغذ الکترونیک (Electronic Paper Display) خود را از ماه آینده در اروپا آغاز خواهد کرد. این EPD شش اینچی یک صفحه نمایش با جوهر الکترونیک یا e‪-‬ink است که 1024 در 768 پیکسل کیفیت دارد. ضخامت این صفحه تنها 0‪.‬7 میلیمتر بوده و وزن آن ۱۴ گرم است. LG می گوید این صفحه تا ارتفاع 1‪.‬5 متری دربرابر سقوط مقاوم بوده و همچنین ضد خش است.

مهمترین نکته این صفحه نمایش، قابلیت انعطاف بسیار خوب آن است. به گونه ای که لبه های آن تا ۴۰ درجه نسبت به مرکز خم می شوند. در حقیقت این صفحه نمایش سیاه و سفید، اولین نمایشگر کاغذ دیجیتال پلاستیکی دنیا است. محصولی که به طور حتم بازار کتاب الکترونیک و کتابخوان ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد و راه را برای ورود تلفن های همراه قابل انعطاف باز می کند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

اگر بخواهید با فردی آن طرف خیابان صحبت کنید یا باید فریاد بزنید یا اینکه بدانید اسپیکرهای هدایتی ویژه ای وجود دارند که می توانند صدا را فقط در جهت به خصوصی هدایت کنند. اگر یکی از آن اسپیکرها را داشته باشید، می توانید مانند تفنگ فرد مورد نظرتان را هدف بگیرید و سپس وقتی صحبت می کنید صدای شما فقط به گوش او می رسد و توسط افراد دیگر حاضر در محیط شنیده نمی شود.

این اسپیکرهای هدایتی، کاربردهای مختلفی دارند. مانند اینکه بخواهید در یک جمع صدایتان را به فردی برسانید بدون اینکه دیگران متوجه بشوند یا استفاده در کتابخانه و موزه ها برای اطلاع رسانی به افراد بدون اینکه باعث سر و صدا بشویم. یک کاربرد اش هم تفنگ صدا خفنه کن است که قبلا در نارنجی با آن آشنا شده اید.

مشکل فعلی در اینجا است که اسپیکرهای هدایتی موجود، قیمت بالایی دارند و برای داشتن یکی از آنها باید حدود ۳۰۰۰ دلار هزینه کنید.


حالا یک نفر مدلی از آنها ساخته که تنها ۱۷۵دلار قیمت دارد. می توانید آن را به تلفن همراه تان متصل کنید و وقتی با تلفن صبحت می کنید، صدای شما را در جهت مورد نظرتان ارسال می کند.

سازنده می گوید این اسپیکر ها علاوه بر کاربردهای مختلف، به درد شوخی کردن هم می خورد. از راه دور با فردی صحبت می کنید و او فکر می کند صداهایی در سر خودش می شنود! مدلی که توسط این سازنده ساخته شده، می تواند صداها را به فاصله ای ۶ تا ۹ متری ارسال کند.

البته این پروژه ای است که هنوز منتظر فراهم شدن بودجه لازم برای تولید انبوه است. اما اگر کمی صبر کنید تا چند سال دیگر مدل های چینی این اسپیکرهای هدایتی را همه جا پیدا می کنید.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

حتما با شبکه بی سیم وای-فای آشنا هستید. اما تا به حال اسم WiGig به گوش تان خورده است؟ وای-گیگ استاندارد جدیدی برای انتقال اطلاعات به صورت بی سیم است که وعده سرعتی بسیار بالاتر از فناوری های انتقال بی سیم فعلی را به ما می دهد.

در واقع استاندارهای این روش جدید سال گذشته به مرحله تصویب رسیده است. وای-گیگ از باند 60Ghz برای انتقال اطلاعات استفاده می کند و مدل سه باند اش می تواند همزمان از سه باند 2.4 ، 5 و 60Ghz برای انتقال اطلاعات استفاده کند.

در این صورت شما سرعت انتقال اطلاعات بی سیمی معادل 7 گیگابیت در ثانیه در اختیار خواهید داشت که هفت برابر سریع تر از استاندارد 802.11ac است که هنوز منتظر فراگیر شدن اش هستیم و 10 برابر سریع تر از 802.11n عمل می کند که هم اکنون از آن به صورت گسترده استفاده می کنید. ضمن اینکه این استاندارد با دستگاه های وای-فای حال حاضر نیز سازگاری دارد و با آنها کار می کند.


در این میان شرکت پاناسونیک موفق شده یک چیپ جدید برای WiGig ابداع کند که کمتر از یک وات انرژی مصرف می کند و با این مصرف می تواند به انتقال اطلاعات بی سیم با سرعت 5 گیگابیت در ثانیه بپردازد.

این مصرف کم انرژی و اندازه کوچک سبب می شود که بتوان از این رادیوی جدید در تلفن های هوشمند و تبلت ها استفاده کرد. با این سرعت می توان در شبکه خانگی یک ویدیو اچ دی را در کمتر از ۱۰ ثانیه از طریق تلفن همراه منتقل کرد.

البته این استاندارد هنوز مشکلاتی را در مسیر دارد. یکی از مهمترین آنها، برد بسیار کوتاه این استاندارد روی باند 60Ghz هست که در حال حاضر حتی از برد بلوتوث هم کمنر است. (تقریبا نصف برد بلوتوث) به خاطر اینکه ملکول های موجود در فضا مانند اکسیژن بر روی آن تاثیر می گذارند. و تا حل این مشکل و استفاده آن در تلفن های هوشمند، مسیر نسبتا طولانی باقی مانده است. هر چند از وای-گیگ همین الان هم در مکان هایی مانند دیتاسنتر ها برای ارتباط های بی سیم بسیار پر سرعت مورد استفاده قرار می گیرد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
زمانی که اپل کاورهای جدید خود برای آیفون 5s و 5c را معرفی کرد، هیچ خبری از لو رفتن قبلی آنها نبود چون کاملا در خانه طراحی و ساخته شده بودند و البته لو دادن آنها برای بازوهای خبری غیررسمی اپل، ارزش خاصی نداشت.

حالا با خبر شده ایم که احتمالا فردا اپل از یک نوع کاور جدید برای آیپد پرده برداری می کند که دارای کیبورد داخلی است و مستقیما به رقابت با کیبورد-کاورهای سرفیس مایکروسافت بر خواهد خواست.

گفته شده که این محصول برای آیپد نسل ۵ عرضه می شود و به وسیله بلوتوث با آن ارتباط برقرار خواهد کرد. در جمله ای که زیر دعوتنامه اپل برای مراسم درج شده بود نیز کلمه Cover به چشم می خورد، پس شاید این شایعه سر و دم داشته باشد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
همواره یکی از انتقاداتی که به ویندوزفون وارد می شود، کمبود اپلیکیشن های سرشناس در ساختار این سیستم عامل است. اما ظاهرا مایکروسافت برنامه هایی را دارد تا این رویه را تغییر دهد.

امروز و در حاشیه کنفرانس نوکیا، به صورت رسمی اعلام شد که سرانجام اینستاگرام به عنوان یکی از شاخص ترین غایبان، پای به دنیای ویندوز فون خواهد گذاشت. در این مراسم کوین سیستروم، مدیر عامل این استارت آپ ۱ میلیارد دلاری که اکنون در اختیار فیسبوک قرار دارد، با حضور بر روی صحنه، خبر از عرضه اینستاگرام برای ویندوزفون داد و اعلام کرد که آن ها بسیار مشتاق هستند تا کاربران این سیستم عامل را در ثبت لحظات زیبای زندگی همراهی کنند.

طبق گفته مدیر عامل اینستاگرام، این سرویس طی چند هفته آینده برای ویندوز فون آماده خواهد شد.

اما اینستاگرام تنها اپلیکیشن سرشناسی نیست که قرار است کاربران سیستم عامل موبایل مایکروسافت را ذوق زده کند. طی مطلبی که در وبلاگ رسمی ویندوز فون منتشر شده اپلیکیشن های هیجان انگیز دیگری نیز در راه هستند.

از جمله معروف ترین اپلیکیشن هایی که به زودی بر بستر ویندوز فون ارائه خواهند شد می توان به برنامه CamScanner جهت اسکن مدارک از طریق دوربین موبایل، Vine جهت ساخت و به اشتراک گذاری تصاویر متحرک، Papyrus جهت یاد داشت برداری، Vyclone جهت ساخت ویدیو و ... اشاره کرد.

علاوه بر این برنامه ها، بازی هایی همچون FIFA 14 ،Ashphalt 8 ،Temple Run 2 و ... نیز قرار است به زودی جهت سرگرمی کاربران ویندوز فون، ارائه شوند.

اگر مشکل کمبود اپلیکیشن های ویندوز فون بر طرف شود، آیا شما به عنوان کاربر کنونی سیستم عاملی دیگر، ممکن است به محیط موبایلی مایکروسافت مراجعه کنید؟ محیطی که هم اکنون به لطف نوکیا، سخت افزار های بسیار جذابی را نیز در خانواده خود جای داده است.


نوع مطلب : اخبار نوکیا، خبر های تکنولوژی جدید، اخبار آیفون و آیپد، اخبار جدید موبایل، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پل شرکتی داستان گو است. طرفدارش باشید یا از آن گریزان، حتما اذعان دارید که مراسم های این شرکت، به لحاظ کیفیت برگزاری و اجرا، به مراسم شرکت های دیگر برتری دارد.

اما در حالی که استیو جابز تقریبا بیش از نیمی از هر مراسم اپل را روی صحنه به اجرا مشغول بود، تیم کوک اغلب زیر ۲۵٪ زمان را روی صحنه است. به آمار زیر نگاهی بیندازید:

• WWDC 2011، استیو جابز (با حال بیمار)
۴۶ دقیقه از ۱ ساعت و ۱۳ دقیقه (۶۳٪)

• معرفی آیفون 4S، تیم کوک
۲۲ دقیقه از ۱ ساعت و ۳۶ دقیقه (۲۳٪)
• معرفی آیپد نسل سوم، تیم کوک
۲۲ دقیقه از ۱ ساعت و ۲۴ دقیقه (۲۶٪)
• WWDC 2012، تیم کوک
۱۸ دقیقه از ۱ ساعت و ۵۲ دقیقه (۱۶٪)
• معرفی آیفون 5، تیم کوک
۱۶ دقیقه از ۱ ساعت و ۵۶ دقیقه (۱۳٪)
• معرفی آیپد مینی، تیم کوک
۲۶ دقیقه از ۱ ساعت و ۱۱ دقیقه (۳۶٪)
• WWDC 2013، تیم کوک
۳۰ دقیقه از ۲ ساعت (۲۵٪)
• آیفون 5s، تیم کوک
۱۶ دقیقه از ۱ ساعت و ۸ دقیقه (۲۳٪)
در حالی که تیم کوک دقایق کمی را روی صحنه بوده، ستاره های این چند مراسم اخیر بدون شک فیل شیلر و کریگ فدریگی هستند. تیم کوک فقط ابتدا -گاهی میانه- و انتهای هر مراسم را در اختیار می گیرد و تمام محصولات مهم توسط شیلر و فدریگی معرفی می شوند.

شاید همان طور که یک سال قبل اشاره کردیم، آقای کوک به دنبال نمایش اپلی است که به یک نفر متکی نیست و همکاری و تشریک مساعی در آن حرف اول را می زند. شاید هم او شم معرفی محصول ندارد. نظر شما چیست؟


نوع مطلب : اخبار آیفون و آیپد، خبر های تکنولوژی جدید، اخبار جدید موبایل، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

بخش مربوط به iWork در سرویس ابری اپل موسوم به iCloud هم اکنون از دسترس خارج شده و به نظر می رسد که مجددا بعد از کنفرانس امشب، اپ ها با قابلیت های جدید به روز رسانی شوند. 

در متنی که هم اکنون بر روی این صفحه قرار گرفته، نوشته شده که شما قادر هستید در چند ساعت آینده مجددا به ساخت و ویرایش فایل های هر بخش بپردازید و از قابلیت های جدید لذت ببرید.

به نظر می رسد که مجموعه iWork که معادل نرم افزار های آفیس برای کاربران اپل به حساب می آیند، قرار است بعد از کنفرانس، ظاهری جدید پیدا کرده و همخوانی بیشتری با طراحی iOS 7 پیدا کنند. جالب است بدانید هفته گذشته آیکون های جدید نرم افزار های مجموعه iWork لو رفت و فرضیه یکسان سازی با طراحی iOS 7 و رایگان شدن گاراژبند را تقویت کرد.

شایان ذکر است که اپل مجموعه اپلیکیشن های iWork را به صورت پیش فرض و رایگان بر روی این آیفون 5s ارائه می دهد ارائه می دهد. کاربران سایر محصولات اپل در صورت علاقه به استفاده از این مجموعه باید برای هر یک از آنها مبلغ ۹.۹۹ دلار را پرداخت نمایند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
همان طور که امروز وعده دادیم، اکنون همه چیز آماده است تا مراسم پاییزی اپل در مرکز هنری Yerba Buena  واقع در سان فرانسیسکو، راس ساعت ۲۰:۳۰ آغاز شود.

پیش از این به واسطه شایعات با انواع احتمالا درباره محصولات جدید اپل آشنا شده و حتما جمع بندی امروز عصر را هم در نارنجی خوانده اید. حالا دیگر می ماند یک مراسم جذاب از اپل و معرفی محصولات یک سال آینده دو خانواده از محصولات این شرکت، یعنی آیپد و مک.

از طریق لینک زیر به صفحه وبلاگ نویسی زنده اپل مراجعه کنید و بعد از مراسم نیز مطالب


نوع مطلب : اخبار آیفون و آیپد، خبر های تکنولوژی جدید، اخبار جدید موبایل، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
همواره یکی از انتقاداتی که به ویندوزفون وارد می شود، کمبود اپلیکیشن های سرشناس در ساختار این سیستم عامل است. اما ظاهرا مایکروسافت برنامه هایی را دارد تا این رویه را تغییر دهد.

امروز و در حاشیه کنفرانس نوکیا، به صورت رسمی اعلام شد که سرانجام اینستاگرام به عنوان یکی از شاخص ترین غایبان، پای به دنیای ویندوز فون خواهد گذاشت. در این مراسم کوین سیستروم، مدیر عامل این استارت آپ ۱ میلیارد دلاری که اکنون در اختیار فیسبوک قرار دارد، با حضور بر روی صحنه، خبر از عرضه اینستاگرام برای ویندوزفون داد و اعلام کرد که آن ها بسیار مشتاق هستند تا کاربران این سیستم عامل را در ثبت لحظات زیبای زندگی همراهی کنند.

طبق گفته مدیر عامل اینستاگرام، این سرویس طی چند هفته آینده برای ویندوز فون آماده خواهد شد.

اما اینستاگرام تنها اپلیکیشن سرشناسی نیست که قرار است کاربران سیستم عامل موبایل مایکروسافت را ذوق زده کند. طی مطلبی که در وبلاگ رسمی ویندوز فون منتشر شده اپلیکیشن های هیجان انگیز دیگری نیز در راه هستند.

از جمله معروف ترین اپلیکیشن هایی که به زودی بر بستر ویندوز فون ارائه خواهند شد می توان به برنامه CamScanner جهت اسکن مدارک از طریق دوربین موبایل، Vine جهت ساخت و به اشتراک گذاری تصاویر متحرک، Papyrus جهت یاد داشت برداری، Vyclone جهت ساخت ویدیو و ... اشاره کرد.

علاوه بر این برنامه ها، بازی هایی همچون FIFA 14 ،Ashphalt 8 ،Temple Run 2 و ... نیز قرار است به زودی جهت سرگرمی کاربران ویندوز فون، ارائه شوند.

اگر مشکل کمبود اپلیکیشن های ویندوز فون بر طرف شود، آیا شما به عنوان کاربر کنونی سیستم عاملی دیگر، ممکن است به محیط موبایلی مایکروسافت مراجعه کنید؟ محیطی که هم اکنون به لطف نوکیا، سخت افزار های بسیار جذابی را نیز در خانواده خود جای داده است.


نوع مطلب : اخبار نوکیا، اخبار جدید موبایل، 
برچسب ها : اعلام رسمی عرضه قریب الوقوع اینستاگرام و چند اپلیکیشن معروف دیگر برای ویندوز فون همواره یکی از انتقاداتی که به ویندوزفون وارد می شود، کمبود اپلیکیشن های سرشناس در ساختار این سیستم عامل است. اما ظاهرا مایکروسافت برنامه هایی را دارد تا این رویه را تغییر دهد. امروز و در حاشیه کنفرانس نوکیا، به صورت رسمی اعلام شد که سرانجام اینستاگرام به عنوان یکی از شاخص ترین غایبان، پای به دنیای ویندوز فون خواهد گذاشت. در این مراسم کوین سیستروم، مدیر عامل این استارت آپ ۱ میلیارد دلاری که اکنون در اختیار فیسبوک قرار دارد، با حضور بر روی صحنه، خبر از عرضه اینستاگرام برای ویندوزفون داد و اعلام کرد که آن ها بسیار مشتاق هستند تا کاربران این سیستم عامل را در ثبت لحظات زیبای زندگی همراهی کنند. طبق گفته مدیر عامل اینستاگرام، این سرویس طی چند هفته آینده برای ویندوز فون آماده خواهد شد. اما اینستاگرام تنها اپلیکیشن سرشناسی نیست که قرار است کاربران سیستم عامل موبایل مایکروسافت را ذوق زده کند. طی مطلبی که در وبلاگ رسمی ویندوز فون منتشر شده اپلیکیشن های هیجان انگیز دیگری نیز در راه هستند. از جمله معروف ترین اپلیکیشن هایی که به زودی بر بستر ویندوز فون ارائه خواهند شد می توان به برنامه CamScanner جهت اسکن مدارک از طریق دوربین موبایل، Vine جهت ساخت و به اشتراک گذاری تصاویر متحرک، Papyrus جهت یاد داشت برداری، Vyclone جهت ساخت ویدیو و ... اشاره کرد. علاوه بر این برنامه ها، بازی هایی همچون FIFA 14، Ashphalt 8، Temple Run 2 و ... نیز قرار است به زودی جهت سرگرمی کاربران ویندوز فون، ارائه شوند. اگر مشکل کمبود اپلیکیشن های ویندوز فون بر طرف شود، آیا شما به عنوان کاربر کنونی سیستم عاملی دیگر، ممکن است به محیط موبایلی مایکروسافت مراجعه کنید؟ محیطی که هم اکنون به لطف نوکیا، سخت افزار های بسیار جذابی را نیز در خانواده خود جای داده است.،
لینک های مرتبط :
نظرات ()

گوگل در تلاش است از هر لحاظ تجربه استفاده از تلفن های هوشمند اندرویدی را بهبود دهد؛ چندی پیش با تعریف پروژه ای با نام Butter، شروع به اصلاح مشکلی کرد که صدای خیلی ها را در آورده بود: عدم روانی عملکرد اندروید.

اما امروز خبر رسید که گوگل این بار برای بهبود طول عمر باتری دستگاه های اندرویدی تا فرانسه سفر کرده و شرکت FlexyCore را به قیمت ۲۳.۱ میلیون دلار خریده. نام این شرکت را پیش از این به عنوان سازنده اپلیکیشن هایی مثل DroidBooster شنیده بودیم که سرعت اجرای اپ ها را بدون کاهش در عمر باتری بالا می برد.

سخنگوی شرکت گوگل در فرانسه گفته که تجارت شرکت فلکسی کور همین حالا هم در تعامل با تیم های اندرویدی است و به علاوه تأیید کرد که این نرم افزار برای بهبود عملکرد دستگاه های اندرویدی به کار خواهد رفت.

این که آیا از توانمندی جدید به همین زودی در اندروید ۴.۴ کیت کت استفاده خواهد شد یا نه دقیق معلوم نیست ولی شاید وعده گوگل مبنی بر عرضه سیستم عامل جدید برای دستگاه های نه چندان قوی، نشانی از چنین چیزی باشد.

شما چقدر از طول عمر تلفن هوشمند خود راضی هستید؟


نوع مطلب : اخبار جدید سامسونگ، اخبار جدید موبایل، 
برچسب ها : گوگل برای افزایش طول عمر باتری در دستگاه های اندرویدی شرکت FlexyCore را خرید گوگل در تلاش است از هر لحاظ تجربه استفاده از تلفن های هوشمند اندرویدی را بهبود دهد؛ چندی پیش با تعریف پروژه ای با نام Butter، شروع به اصلاح مشکلی کرد که صدای خیلی ها را در آورده بود: عدم روانی عملکرد اندروید. اما امروز خبر رسید که گوگل این بار برای بهبود طول عمر باتری دستگاه های اندرویدی تا فرانسه سفر کرده و شرکت FlexyCore را به قیمت ۲۳.۱ میلیون دلار خریده. نام این شرکت را پیش از این به عنوان سازنده اپلیکیشن هایی مثل DroidBooster شنیده بودیم که سرعت اجرای اپ ها را بدون کاهش در عمر باتری بالا می برد. سخنگوی شرکت گوگل در فرانسه گفته که تجارت شرکت فلکسی کور همین حالا هم در تعامل با تیم های اندرویدی است و به علاوه تأیید کرد که این نرم افزار برای بهبود عملکرد دستگاه های اندرویدی به کار خواهد رفت. این که آیا از توانمندی جدید به همین زودی در اندروید ۴.۴ کیت کت استفاده خواهد شد یا نه دقیق معلوم نیست ولی شاید وعده گوگل مبنی بر عرضه سیستم عامل جدید برای دستگاه های نه چندان قوی، نشانی از چنین چیزی باشد. شما چقدر از طول عمر تلفن هوشمند خود راضی هستید؟،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
کار ما امسال هنوز با اپل تمام نشده؛ بعد از معرفی ۲ آیفون جدید، امروز تتمه محصولات معرفی نشده هم به صحنه فرستاده خواهند شد تا خودی نشان دهند. آیپدهای جدید قطعاً بخشی از مراسم را به خود اختصاص خواهند داد، اما بعید است اپل به همین ها بسنده کند، لااقل شایعات که چیز دیگری می گویند.

نوع مطلب : اخبار آیفون و آیپد، اخبار جدید موبایل، 
برچسب ها : امروز در مراسم اپل منتظر چه چیزهایی هستیم؟ کار ما امسال هنوز با اپل تمام نشده؛ بعد از معرفی ۲ آیفون جدید، امروز تتمه محصولات معرفی نشده هم به صحنه فرستاده خواهند شد تا خودی نشان دهند. آیپدهای جدید قطعاً بخشی از مراسم را به خود اختصاص خواهند داد، اما بعید است اپل به همین ها بسنده کند، لااقل شایعات که چیز دیگری می گویند. در ادامه همراه نارنجی باشید تا مروری کنیم بر محصولاتی که انتظار رونمایی از آنها را داریم. آیپد نسل ۵ آیپد چهارم کمی زودتر از انتظار و فقط شش ماه بعد از نسل ۳ معرفی شد و کانکتور لایتنینگ را به همراه آورد؛ بعد از آن مثل اینکه شرکت اپل به روال سابق سالانه برگشته. تصاویر لو رفته نشان از نزدیک شدن طراحی آیپد به برادر کوچکش دارند. قطعا تراشه قدرتمند و ۶۴ بیتی A7 را روی این تبلت خواهیم دید. در مورد فضای ذخیره سازی، مقادیر ۱۶، ۳۲، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی حتماً ولی بعید است مدل ۲۵۶ گیگابایتی هم معرفی شود. همچنین آن قدر سر و صدا درباره آوردن تاچ آی دی به آیپد شده که اگر اپل از چنین کاری امتناع کند خیلی ها سر خورده می شوند. آیپد مینی نسل ۲ دعوای این یکی سر بود و نبود نمایشگر رتینا است. خیلی ها می گویند که اگر اپل آیپد مینی ۲ را فاقد رتینا معرفی کند به سراغ اندروید و ویندوز خواهند رفت. اگر قرار بر عدم تعبیه صفحه نمایش بهتر در آیپد مینی باشد شاید کاهش قیمت بتواند نجات بخش این تبلت محبوب اپل باشد. ظاهراً در این تبلت، تراشه A6 به کار گرفته شده که معنای آن باقی ماندن در دسته ۳۲ بیتی ها خواهد بود. خبرهایی هم از گوشه و کنار درباره تنوع رنگ آیپد مینی ۲ شنیده می شود که خاکستری، نقره ای و طلایی جزو آنها هستند. آیپادها دیگر وقتش شده؛ اپل همیشه سالی یک بار، یک حال اساسی به رسته آیپادها می دهد. پس احتمالاً آیپاد تاچ و آیپاد نانو را به روز شده ببینیم. آینده آیپاد کلاسیک در هاله ای از ابهام است و خبر خاصی از آن نداریم. البته لو دهندگان به این سری محصولات اپل کم محلی کرده اند و عکس و تصویری درز نداده اند. کسی چه می داند شاید بالاخره روزی اپل تصمیم به ور چیدن خط تولید پخش کننده های موسیقی خود بگیرد و این کار را امسال با مدل کلاسیک شروع کند. OS Xماوریکس آخرین اصلاحات، ماه پیش روی نسخه جدید سیستم عامل OS X انجام گرفت و نسخه Golden Master آن در اختیار توسعه دهندگان قرار داده شد. حالا وقت عرضه عمومی این سیستم عامل شده؛ از قیمت ماوریکس خبر موثقی نداریم اما قاعدتاً نباید از نسخه شیر کوهی با ۱۹.۹۹ دلار گران تر باشد. یک سری امکانات مثل اپلیکیشن های جدید iBook و نقشه، همچنین پشتیبانی از چند نمایشگر به این نسخه افزوده شده. با آمدنِ ماوریکس با فلسفه طراحی Skeuomorphism در OS X خداحافظی نمی شود و باید برای بازطراحی رابط کاربری آن یک سال دیگر صبر کرد. مک پروی جدید این همان محصولی است که فیل شیلر، مدیر بازاریابی اپل را به وجد آورده بود تا روی صحنه حالی از آنها که می گویند اپل دیگر نوآوری ندارد بپرسد. یعنی هر چه از نظر مشخصات آرزو کنید یک جا در این سیلندر جادویی پیدا می شد؛ برای اطلاع از اینکه دقیقاً چه بهبودهایی در طرح اولیه آن ایجاد شده، چند ساعتی دندان روی جگر بگذارید. مکبوک پرو و مک مینی به روز شده مکبوک ایر که به پردازنده هاسول اینتل مجهز شد؛ مانده مکبوک پرو و مک مینی که امید است فردا به سبک وزن خانواده شان بپیوندند. اینکه آیا تغییرات دیگری هم در این محصولات شاهد خواهیم بود یا خیر مشخص نیست. اپل تی وی و نه تلویزیون اپل هر چند این محصول این ور آب خیلی کاربرد ندارد اما به هر حال می گویند که قرار است به روز شود و طالبانش را خوشحال کند. خیلی ها منتظر بودند بالاخره از اپل یک تلویزیون واقعی ببینند ولی از قرائن بر می آید که فعلاً باید دست ها را گره کرده نگه دارند تا ببینیم سر انجام چه موقع شاهد iTV اپل خواهیم بود. آیپد پرو؟ دنیا را چه دیدید، شاید اپل امروز یک آیپد بزرگتر از آیپد اصلی با نمایشگری ۱۳ اینچ هم رو کرد و همه را شکه نمود. البته لو دهندگان با زبان بی زبانی وجود چنین دستگاهی را مردود دانسته اند و عکس و فیلمی از طرح احتمالی آن منتشر نکرده اند ولی باز هم با قطعیت چیزی نمی توان گفت. خلاصه بگذارید یک بار دیگر مرور کنیم که امروز چه چیزهایی خواهیم دید: آیپد ۵ که هست، آیپد مینی ۲ هم همین طور. آیپادهای به روز شده جای خود را دارند، ماوریکس هم آماده دانلود می شود. مک پرو، مکبوک پرو و مک مینی بهبود یافته نیز در کنار اپل تی وی معرفی خواهند شد و کماکان بی خبر از تلویزیون اپل و شاید هم نسخه ای از آیپد با پسوند پرو خواهیم بود. شما از مراسم امروز اپل چه انتظاراتی دارید؟،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نمایشگر ۶ اینچی ClearBlack از نوع IPS با رزولوشن 1080p، روکش گوریلا گلس ۲، و تراکم ۳۶۷ پیکسل در هر اینچ. حتما با خودتان می گویید عجب توصیف بلند بالا و دهان پر کنی برای نمایشگر لومیا ۱۵۲۰!

خب، به نظر می رسد نمایشگر لومیا ۱۵۲۰ برای مطالعه در فضاهای خارجی (شاید حتی خارج از جو) یک چیز فوق العاده است، درست همان طور که نوکیا گفته بود و البته مشابه تبلت لومیا ۲۵۲۰.

همان طور که در عکس بالا قابل مشاهده است، گلکسی نوت ۳  (راست) و لومیا ۱۵۲۰  (چپ) هر دو نمایشگرهای خوبی برای زیر نور خورشید دارند. اکسپریا زد اولترا  (وسط) در عکس بالا خوابش برده و اصلا نمایشگرش روشن نیست، البته با دیدن عکس پایین می فهمیم که روشن هم می بود، زیاد فرقی نمی کرد.

از آنجایی که سامسونگ و اپل کنار هم نمی نشینند، آیفون ۵ جایگزین گلکسی نوت ۳ شده و همان طور که می بینید، عملکرد معمولی (رو به پایین) را از خود نشان می دهد که از نمایشگرهای LCD چیز چندان بعیدی نیست؛ انتظار نداشته باشید آیفون 5s بهتر عمل کند!

بنابراین با این عکس ها می شود اذعان کرد که نمایشگر لومیا ۱۵۲۰ واقعا در محیط های پر نور و فضاهای خارجی، می تواند درخشان عمل کرده و با شدت درخشش ۶۵۰ نیت، خودنمایی کند.


نوع مطلب : اخبار نوکیا، اخبار جدید سامسونگ، اخبار آیفون و آیپد، اخبار جدید موبایل، 
برچسب ها : چالشی زیر نور خورشید: خوانایی نمایشگر لومیا ۱۵۲۰، در مقابل گلکسی نوت ۳، اکسپریا زد اولترا، و آیفون ۵ نمایشگر ۶ اینچی ClearBlack از نوع IPS با رزولوشن 1080p، روکش گوریلا گلس ۲، و تراکم ۳۶۷ پیکسل در هر اینچ. حتما با خودتان می گویید عجب توصیف بلند بالا و دهان پر کنی برای نمایشگر لومیا ۱۵۲۰! خب، به نظر می رسد نمایشگر لومیا ۱۵۲۰ برای مطالعه در فضاهای خارجی (شاید حتی خارج از جو) یک چیز فوق العاده است، درست همان طور که نوکیا گفته بود و البته مشابه تبلت لومیا ۲۵۲۰. همان طور که در عکس بالا قابل مشاهده است، گلکسی نوت ۳ (راست) و لومیا ۱۵۲۰ (چپ) هر دو نمایشگرهای خوبی برای زیر نور خورشید دارند. اکسپریا زد اولترا (وسط) در عکس بالا خوابش برده و اصلا نمایشگرش روشن نیست، البته با دیدن عکس پایین می فهمیم که روشن هم می بود، زیاد فرقی نمی کرد. از آنجایی که سامسونگ و اپل کنار هم نمی نشینند، آیفون ۵ جایگزین گلکسی نوت ۳ شده و همان طور که می بینید، عملکرد معمولی (رو به پایین) را از خود نشان می دهد که از نمایشگرهای LCD چیز چندان بعیدی نیست؛ انتظار نداشته باشید آیفون 5s بهتر عمل کند! بنابراین با این عکس ها می شود اذعان کرد که نمایشگر لومیا ۱۵۲۰ واقعا در محیط های پر نور و فضاهای خارجی، می تواند درخشان عمل کرده و با شدت درخشش ۶۵۰ نیت، خودنمایی کند.،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
بالاخره ویندوز فون محبوب مایکروسافت بالغ شد و با معرفی لومیا ۱۵۲۰ بزرگی خود را به رخ کشید. اما جدال سختی در این دسته پر طرفدار وجود دارد که باعث می شود موفقیت این فبلت نوکیا را تضمین شده ندانیم.

در زیر به مقایسه فبلت لومیا ۱۵۲۰ با ۲ فبلت پرچمدار بازار یعنی HTC One Max و Samsung Galaxy Note 3 پرداختیم تا یک دید اولیه در مقام قیاس به دست آوریم.

در دسته ای که گلکسی نوت محبوب و با سابقه حضور دارد چقدر برای فبلت لومیا ۱۵۲۰ شانس قائل هستید؟


نوع مطلب : اخبار نوکیا، اخبار جدید سامسونگ، اخبار جدید موبایل، 
برچسب ها : مقایسه مشخصات فبلت های گلکسی نوت ۳ و وان مکس با لومیا ۱۵۲۰ تازه وارد بالاخره ویندوز فون محبوب مایکروسافت بالغ شد و با معرفی لومیا ۱۵۲۰ بزرگی خود را به رخ کشید. اما جدال سختی در این دسته پر طرفدار وجود دارد که باعث می شود موفقیت این فبلت نوکیا را تضمین شده ندانیم. در زیر به مقایسه فبلت لومیا ۱۵۲۰ با ۲ فبلت پرچمدار بازار یعنی HTC One Max و Samsung Galaxy Note 3 پرداختیم تا یک دید اولیه در مقام قیاس به دست آوریم. در دسته ای که گلکسی نوت محبوب و با سابقه حضور دارد چقدر برای فبلت لومیا ۱۵۲۰ شانس قائل هستید؟،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نوکیا دمِ آخری، ناخنکی به دسته فبلت ها زد و با معرفی لومیا ۱۵۲۰ یک باره کنار دست سری گلکسی نوت پرید. آخرین مدل فبلت سامسونگ، گلکسی نوت ۳ نمایشگر ۵.۷ اینچی دارد و یک هوا کوچکتر از صفحه نمایش ۶ اینچی لومیا ۱۵۲۰ است.

فبلت HTC One Max هم که ۵.۹ اینچی است. نمایشگر فبلت نوکیا از این دو عریض تر است. از باب ضخامت هم با ۸.۷ میلی متر، نازکتر از وان مکس و اندکی کلفت تر از نوت ۳ است. اما برای مقایسه بهتر، وب سایت Phonearena فبلت ها و پرچمدارهای دیگر شرکت را کنار لومیا ۱۵۲۰ قطار کرده تا به درک بهتری از تفاوت در اندام آنها برسیم.

لومیا ۱۵۲۰ در برابر دیگر فبلت ها


لومیا ۱۵۲۰ در برابر پرچمدارهای حال حاضر

شما کدام را ترجیح می دهید؟


نوع مطلب : اخبار نوکیا، اخبار جدید موبایل، اخبار جدید تبلت و نوت بوك، 
برچسب ها : مقایسه اندازه لومیا ۱۵۲۰ با فبلت ها و پرچمدارهای دیگر شرکت نوکیا دمِ آخری، ناخنکی به دسته فبلت ها زد و با معرفی لومیا ۱۵۲۰ یک باره کنار دست سری گلکسی نوت پرید. آخرین مدل فبلت سامسونگ، گلکسی نوت ۳ نمایشگر ۵.۷ اینچی دارد و یک هوا کوچکتر از صفحه نمایش ۶ اینچی لومیا ۱۵۲۰ است. فبلت HTC One Max هم که ۵.۹ اینچی است. نمایشگر فبلت نوکیا از این دو عریض تر است. از باب ضخامت هم با ۸.۷ میلی متر، نازکتر از وان مکس و اندکی کلفت تر از نوت ۳ است. اما برای مقایسه بهتر، وب سایت Phonearena فبلت ها و پرچمدارهای دیگر شرکت را کنار لومیا ۱۵۲۰ قطار کرده تا به درک بهتری از تفاوت در اندام آنها برسیم. لومیا ۱۵۲۰ در برابر دیگر فبلت ها لومیا ۱۵۲۰ در برابر پرچمدارهای حال حاضر شما کدام را ترجیح می دهید؟،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سرانجام نوکیا اولین تبلت ویندوز آرتی ۸.۱ خود را معرفی کرد. همان طور که در 
این محصول با این مشخصات اصلی عرضه خواهد شد:

• ویندوز آرتی ۸.۱
• نمایشگر ۱۰.۱ اینچی AH-IPS با رزولوشن 1080p، روشنایی ۶۵۰ نیت، انعکاس نور فقط ۶٪ و شیشه گوریلا گلس ۲
• دوربین عقب ۶.۷ مگاپیکسلی با فوکوس خودکار و لنز زایس
• دوربین جلو ۲ مگاپیکسلی HD با گستره دید وسیع
• قابلیت فیلمبرداری 1080p با نرخ ۶۰ فریم در ثانیه
• 4G LTE
• مایکروسافت آفیس
• نقشه HERE رایگان جهانی
• پردازنده کوالکام اسنپدرگون ۸۰۰
• باتری ۸۰۰۰ میلی آمپری
• رنگ های قرمز، سفید، سیاه و آبی
• حافظه داخلی؛ در حال حاضر نامعلوم
یک کیبورد کاور محصوص با نام Power Cover نیز به همراه این تبلت عرضه می شود که علاوه بر اضافه کردن قابلیت تایپ فیزیکی و کار با ترک پد، به عمر باتری دستگاه نیز می افزاید.
نوع مطلب : اخبار نوکیا، اخبار جدید موبایل، اخبار جدید تبلت و نوت بوك، 
برچسب ها : تبلت لومیا ۲۵۲۰ معرفی شد: نمایشگر ۱۰.۱ اینچی، دوربین ۶.۷ مگاپیکسلی و ویندوز آرتی ۸.۱ [گالری عکس] سرانجام نوکیا اولین تبلت ویندوز آرتی ۸.۱ خود را معرفی کرد. همان طور که در این محصول با این مشخصات اصلی عرضه خواهد شد: • ویندوز آرتی ۸.۱ • نمایشگر ۱۰.۱ اینچی AH-IPS با رزولوشن 1080p، روشنایی ۶۵۰ نیت، انعکاس نور فقط ۶٪ و شیشه گوریلا گلس ۲ • دوربین عقب ۶.۷ مگاپیکسلی با فوکوس خودکار و لنز زایس • دوربین جلو ۲ مگاپیکسلی HD با گستره دید وسیع • قابلیت فیلمبرداری 1080p با نرخ ۶۰ فریم در ثانیه • 4G LTE • مایکروسافت آفیس • نقشه HERE رایگان جهانی • پردازنده کوالکام اسنپدرگون ۸۰۰ • باتری ۸۰۰۰ میلی آمپری • رنگ های قرمز، سفید، سیاه و آبی • حافظه داخلی؛ در حال حاضر نامعلوم یک کیبورد کاور محصوص با نام Power Cover نیز به همراه این تبلت عرضه می شود که علاوه بر اضافه کردن قابلیت تایپ فیزیکی و کار با ترک پد، به عمر باتری دستگاه نیز می افزاید.،
لینک های مرتبط :
امروز نوکیا می خواهد برای همیشه برود و قصد دارد دل همه را به دست آورد؛ به همین خاطر پشت سر فبلت پرچمدار لومیا ۱۵۲۰، سریع نسخه ارزانتری از آن را معرفی کرد که دست های هر نوع جیبی بی کار نمانند.

لومیا ۱۳۲۰ مثل اخوی گرانش نمایشگر ۶ اینچی دارد تا وقتی دست تان گرفتید لااقل از لحاظ اندازه کم نیاورید. اما خوب، این یکی ارزانتر است یعنی یک چیزهایی ندارد. اول از همه نمایشگرش تمام اچ دی نیست و رزولوشن ۷۶۸ در ۱۰۲۰ جلوی چشم شما خواهد بود.

اسنپدرگون ۸۰۰ هم که جای خود دارد و جایش یک پردازنده ۲ هسته ای نشانده اند که یک رم ۱ گیگابایتی همراهی اش می کنم. به طور خلاصه مشخصات لومیا ۱۳۲۰ از این قرارند:

- نمایشگر ۶ اینچ با رزولوشن ۷۶۸ در ۱۰۲۰
- پردازنده ۲ هسته ای
- باتری ۳۴۰۰ میلی آمپر ساعتی
- ۱ گیگابایت رم
- دوربین ۵ مگاپیکسلی
- MicroSD
- دو ردیف کاشی در ابعاد معمولی
- رنگ: زرد مات، سیاه مات، سپید براق و قرمز براق
این فبلت میان رده نوکیا به قیمت ۳۴۹ دلار عرضه خواهد شد. نظر شما درباره لومیا ۱۳۲۰ چیست؟

به روز رسانی: گالری عکس فبلت ۱۳۲۰ را در ادامه مطلب مشاهده کنید.


نوع مطلب :
برچسب ها : نوکیا فبلت میان رده لومیا ۱۳۲۰ را معرفی کرد: نمایشگر ۶ اینچی و قیمت ۳۴۹ دلاری [به روزرسانی: گالری عکس] امروز نوکیا می خواهد برای همیشه برود و قصد دارد دل همه را به دست آورد؛ به همین خاطر پشت سر فبلت پرچمدار لومیا ۱۵۲۰، سریع نسخه ارزانتری از آن را معرفی کرد که دست های هر نوع جیبی بی کار نمانند. لومیا ۱۳۲۰ مثل اخوی گرانش نمایشگر ۶ اینچی دارد تا وقتی دست تان گرفتید لااقل از لحاظ اندازه کم نیاورید. اما خوب، این یکی ارزانتر است یعنی یک چیزهایی ندارد. اول از همه نمایشگرش تمام اچ دی نیست و رزولوشن ۷۶۸ در ۱۰۲۰ جلوی چشم شما خواهد بود. اسنپدرگون ۸۰۰ هم که جای خود دارد و جایش یک پردازنده ۲ هسته ای نشانده اند که یک رم ۱ گیگابایتی همراهی اش می کنم. به طور خلاصه مشخصات لومیا ۱۳۲۰ از این قرارند: - نمایشگر ۶ اینچ با رزولوشن ۷۶۸ در ۱۰۲۰ - پردازنده ۲ هسته ای - باتری ۳۴۰۰ میلی آمپر ساعتی - ۱ گیگابایت رم - دوربین ۵ مگاپیکسلی - MicroSD - دو ردیف کاشی در ابعاد معمولی - رنگ: زرد مات، سیاه مات، سپید براق و قرمز براق این فبلت میان رده نوکیا به قیمت ۳۴۹ دلار عرضه خواهد شد. نظر شما درباره لومیا ۱۳۲۰ چیست؟ به روز رسانی: گالری عکس فبلت ۱۳۲۰ را در ادامه مطلب مشاهده کنید.،
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 12 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
اخبار تکنولوژی جدید
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات